П’ятниця, 26 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині обговорили питання створення системи трансплантації

Питання створення на Херсонщині системи трансплантації обговорили сьогодні в облдержадміністрації. Вказана тема є надзвичайно важливою не тільки для Херсонщини, а й для всієї країни, адже щороку тисячі людей помирають, так і не дочекавшись відповідної операції. Саме тому, аби комплексно розглянути питання, участь у нараді взяли представники керівництва області, а саме т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир, перший заступник голови обласної ради-керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, а  також народні депутати Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також фахівці Міністерства охорони здоров’я та медики області. 

Як зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир, створення системи трансплантації – надважливе завдання. 

«Це питання життя тисяч жителів області. Херсонщина готова сьогодні співпрацювати з центральними органами влади, а також причетними установами і організаціями для створення ефективної системи трансплантації в регіоні. Адже жителі області не повинні стояти в чергах роками, очікуючи на трансплантацію, а отримувати необхідну допомогу у наших закладах охорони здоров’я», – зазначив очільник області.

Зокрема, на Херсонщині вже триває робота з оцінки можливостей Херсонської обласної клінічної лікарні та Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є Карабелеша як установ, на базі яких можливо виконувати трансплантації. 

«На Херсонщині для ефективної організації системи трансплантації є висококваліфікований медичний персонал. Окрім того, ми готові співпрацювати з провідними трансплантологами для обміну досвідом. Також у нас в області є необхідна взаємодія між різними гілками обласної влади, а обрані лікарні мають необхідне матеріально-технічне забезпечення. За необхідності участь у вказаному процесі зможуть також брати й інші медичні заклади Херсонщини», – наголосив директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. 

Присутні також обговорили особливості реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» та змін до нього, які Верховна Рада України прийняла у лютому 2019 року. Саме вони врегулювали питання пересадки органів після смерті людини, перехресного донорства і запуску Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

Як зазначила заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва, завдяки прийнятим до закону змінам, в Україні нарешті почала працювати система трансплантації. 

«До лікарень, які хочуть виконувати трансплантації, є чіткі вимоги, без дотримання яких вони не зможуть отримати відповідну ліцензію. Тож, зловживання у сфері трансплантацій з боку лікарень не можливі. Уже близько 40 лікарень доєдналися до системи трансплантації і ми сподіваємось, що цей список розширюватиметься», – зазначила Оксана Дмитрієва. 

Варто зазначити, що за даними Національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок станом на 01 січня 2020 року в області на обліку перебувають 989  осіб дорослого віку із хронічною хворобою нирок. В Україні таких громадян – понад 36 тисяч.  Окрім того, на Херсонщині близько 30 осіб потребують пересадки серця.

 

схожі записи:

Перекройка в Херсонской ОГА: «перестановка кроватей» или реальная реформа местной власти?
Херсонська обласна рада тримає на постійному контролі використання нерухомого майна комунальних закл...
Депутати Херсонської обласної ради провели «зашкварну» другу сесію
Депутати Херсонської обласної ради з нагоди 75-річчя Перемоги поклали квіти до могили Невідомого со...
У Херсонській обласній раді відбулась постійна комісія з питань соцзахисту, зайнятості населення та ...
На Херсонщині працює штаб щодо недопущення занесення і поширення випадків коронавірусу
У Херсонській області вперше проведено операцію на відкритому серці
Депутати Херсонської обласної ради долучилися до урочистого підняття синьо-жовтого стягу
Херсонська ОДА продала землю компанії скандально відомого генерал-майора
Комунальна комісія Херсонської облради розглянула питання щодо подальшого функціонування Олешківсько...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *