Четвер, 20 СічняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині перевіряють легальність ялинок

ялинка

У передноворічний період на території Херсонської області поліція проводить профілактичне відпрацювання під умовною назвою «Ялинка». Спільно з працівниками Херсонського лісомисливського господарства та представниками екологічної інспекції відпрацьовуються лісові масиви з метою запобігання незаконної вирубки лісів та охорони хвойних насаджень. Також перевіряється наявність документів, що підтверджують законне придбання ялинок, у водіїв транспортних засобів, що перевозять хвойні дерева, і у підприємців, які їх продають.

За словами начальника Управління превентивної діяльності поліції Херсонщини Вячеслава Шинкарьова, за два тижні правоохоронці здійснили близько 200 перевірок щодо виявлення порушень під час реалізації хвойних дерев. За фактами торгівлі з рук у невстановлених місцях,  порушень правил благоустрою населених пунктів і правил торгівлі на ринках поліцейські склали 37 адміністративних протоколів. Також два чоловіка притягнені до адмінвідповідальності за незаконну порубку хвойних дерев. Загалом були вилучені майже 100 ялинок, законність придбання яких не підтверджувалася дозвільними документами.

Так, за порушення порядку придбання та збуту хвойних дерев громадян притягують до адмінвідповідальності за ч.1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Загалом, винуватцям може загрожувати штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень штрафу.

 

Нагадуємо, в кожної легальної ялинки обов’язково має бути етикетка зі штрих-кодом.

Дізнатися більше про дерево можна за допомогою ідентифікаційного коду з етикетки, ввівши його на сайті системи Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру. Також ви можете завантажити на свій телефон відповідний додаток.

Якщо інформація не збігається, або код відсутній взагалі, то це означає, що дерево продається нелегальним способом.

Тож, закликаємо купувати ялинки лише з відповідним маркуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *