П’ятниця, 1 БерезняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині під час “Картопляного блокчейну” відкрили картоплесховище

картопля

«Всеукраїнський День картоплі» вже на Херсонщині. Спеціалізований захід для виробників картоплі в селі Чулаківка Скадовського району зустрів досвідчений виробник картоплі – фермерське господарство “Аделаїда”.

Участь у відкриті “Картопляного блокчейну” взяв Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Він подякував аграріям та громадським організаціям, які об’єдналися довкола ідеї розвитку картоплярства. Пан міністр зазначив: «Маємо чітке розуміння, що сфері картоплярства потрібна державна підтримка. Зараз в Україні працюють програми підтримки, однак наступного року ми плануємо запустити потужну цільову програму, яка дасть масштабний поштовх для розвитку цієї сфери. Сьогодні тут зібралася потужна команда однодумців, а тому бажаю вам продуктивних дискусій, під час яких народяться рішення, що дозволять зробити сферу картоплярства в Україні потужною».

Очільник Херсонщини Сергій Козир наголосив на важливості проведення подібних заходів, адже для команди облдержадміністрації важливий розвиток агропромислового комплексу області.

«Для Херсонщини аграрний сектор є одним з основних, адже аграрії є нашою потужною силою. Тому хочу привітати всіх учасників заходу та подякувати нашим фермерам за рекордні врожаї по зерновим. Вірю, що результатом цього форуму стане напрацювання комплексного плану заходів, який дозволить нам розвивати сферу картоплярства», – підкреслив очільник Херсонщини.

Захід організовано у тісній співпраці між Українською асоціацією виробників картоплі та ТОВ «ДЛГ Україна».

Картопляний блокчейн

«Цей захід – чудова можливість побудувати відкритий діалог між владою та аграріями. Зараз перед сферою картоплярства стоять виклики, які ми зможемо подолати тільки разом. Впевнений, що в цьому нам допоможе «Картопляний блокчейн», – розповів Президент Української асоціації виробників картоплі Денис Стаценко.

Також під час заходу на території фермерського господарства «Аделаїда» відкрили новозбудоване картоплесховище, розраховане на зберігання 15 тис. тон продукції.

сховище

На переконання голови ФГ «Аделаїда» Сергія Рибалка, реалізація цього проєкту значно поліпшить умови зберігання картоплі, що позитивно позначиться на її якості.

Цьогоріч «Картопляний блокчейн» перетворився з традиційного для України Дня поля в 2-денну виставку. Під час заходу можна буде ознайомитися з 76 різноманітними сортами картоплі від 8-ми селекційних компаній, спеціалізованою технікою, системами удобрення та захисту рослин. Окрім цього, агрохімічні компанії покажуть методи внесення агрохімікатів дронами.

Справжньою “родзинкою” заходу стануть демонстрації вітчизняного промислового посадкового комплексу та лінії з доробки картоплі, що будуть представлені широкій аудиторії вперше.

Найголовніше, що можуть отримати від «Всеукраїнського Дня картоплі» фермери – це бізнес платформа, де вони можуть знайти постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування.

Всього на заході буде представлено 7 виставкових локацій, на яких можна відповісти на питання стосовно промислового картоплярства та отримати за це картопляні гроші – «фріти». Згодом їх можна буде монетизувати на аукціоні, придбавши корисні подарунки та продукцію для ведення картоплярського бізнесу.

Пресслужба Херсонської обласної державної адміністрації

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *