Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині проводять рейди щодо незаконного продажу та придбання першоцвітів

Територіальні округи Державної екологічної інспекції розпочали проведення посилених заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема тих, які знаходяться у Червоній книзі України. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), білоцвіт весняний.

Наразі інспектори держекоінспекції спільно з правоохоронцями вже проводять рейди з виявлення порушень природоохоронного законодавства в частині незаконної реалізації та вилучення з природного середовища ранньоквітучих та червонокнижних рослин. На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу, конфіскації об’єктів рослинного світу, а також сплати збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю.

Державна екологічна інспекція повідомляє, що щороку початок весни стає катастрофою для червонокнижних першоцвітів.

Торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу першоцвітів. Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень.

Як і будь-які інші рослини, ранньоквітучі види мають своє важливе значення для екосистеми, в якій вони ростуть. Їх остаточне знищення призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *