П’ятниця, 15 СічняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині розквітли проліски

Для того, щоб посеред зими побачити проліски, не обов’язково поринати у казку  Самуіла Маршака «12 місяців». Можна просто приїхати до біосферного заповідника «Асканія Нова», що у Херсонській області, та прогуляти по дендрологічному парку, і на власні очі побачити квітку, яка у всіх асоціюється з початком весни – проліском.

На два місяці раніше розпочали свою вегетацію проліски, які виринають з-під пожовклого листя та гілочок хвої, адже снігу на Херсонщині впродовж зими ще не було.

Віктор Гавриленко, директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім Ф. Е.Фальц-Фейна НААН України каже: «Останні роки науковці заповідника все частіше реєструють випадки цвітіння рослин не за графіком, що вкотре доводить існування такого явища, як глобальне потепління, і не десь за океаном, а й на території Херсонської області».

У Херсонському обласному гідрометеорологічному центрі повідомляють, що тепла погода в регіоні зберігатиметься протягом кількох днів. Потім плюсова температура  зміниться морозною, але похолодання буде не суттєвим, до -5 С.  Ось така вона зима 2020 – аномально тепла.

Зазначимо, що 2019 й рік в Європі виявився найтеплішим за всю історію синоптичних вимірів, тобто за останні 200-250 років.

Елеонора Гуськова 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *