Вівторок, 24 ЛистопадаПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині спеціальна комісія рекомендувала призупинити роботу Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України на один день

На Херсонщині спеціальна комісія на чолі з в.о. генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ігорем Кузіним протягом кількох днів працювала над перевіркою інформації СБУ про нібито неякісні тест-системи для діагностики на коронавірус, закуплені Херсонським обласним лабораторним центром МОЗ України.

Сьогодні, 4 липня 2020 року, під час онлайн-брифінгу у Херсонській облдержадміністрації представники комісії доповіли про результати роботи. За словами Ігора Кузіна, побоювань, щодо неякісного тестування в Херсонській області на COVID-19 не повинно бути, адже усі дослідження здійснюються відповідно до діючих рекомендацій та стандартів МОЗ, що запроваджені по всій країні.

Ігор Кузін:

«Здійснювалася перевірка, як Херсонського обласного лабораторного центру, так і лабораторії особливо небезпечних інфекційних хвороб, яка працює на його базі. Якість нових тест-систем не перевірялася, оскільки це винятково специфіка Держпродспоживслужби України. За результатами вибіркової перевірки проведених лабораторних досліджень, ми можемо сказати, що довіряти результатам лабораторного центру можна. Тим не менш, під час перевірки ми з’ясували, що є деякі складнощі , які пов’язані з нестачею кадрів, а також частково по деяким рекомендаціям була не досить злагоджена і чітка робота».

Як зазначив Ігор Кузін, комісія порекомендувала, щоб лабораторія призупинила свою діяльність на один день для того, щоб привести частину документів і процесів відповідно до стандартів ISO. Скоріше за все, на цьому тижні лабораторія не зможе приймати зразки і вони будуть переадресовані до обласної інфекційної лікарні для того, щоб забезпечити безперервність проведення лабораторних досліджень.

Також, як пояснив Ігор Кузін, даними тест-системами українського виробника проводять діагностування у всіх лабораторіях України, і вважати їх небезпечними та неякісними немає підстав.

Ігор Кузін:

«Даний медичний виріб наявний в Національному реєстрі, який публікується на сайті Держпродспоживслужби. Тому, якщо такий виріб з’являється там, це автоматично каже про те, що виробник забезпечив якість препарату. Тест-системи, якими користується обласний лабораторний центр, є у цьому переліку і заборони на ці тест-системи Держпродспоживслужба не давала. Тому такі тест-системи вважаються зареєстрованими та можливими для використання».

Закуплені на Херсонщину тест-системи будуть передані на дослідження до Держпродспоживслужби, яка перевірить їх якість. А щодо можливих махінацій у закупівлі, відповідь надасть слідство, яке наразі проводить Служба безпеки України.

Катерина Чобітько

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *