П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині свиней без документів намагались вивезти до Миколаєва

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації посилено контроль за переміщенням живих свиней та продукції свинарства по області.

А все через те, що 1 квітня 2020 року у господарстві ФОП Рахімов на території Каховки отримали позитивні результати лабораторних досліджень на африканську чуму свиней. Того ж дня встановили межі та зонування спалаху. Тоді до так званої зони захисту потрапило смт Любимівка. Спеціалісти державної лікарні ветеринарної медицини мають відібрати проби крові у 10% поголів’я, аби визначити чи інфіковані вони АЧС. І вже за результатами досліджень має прийматись рішення про забій тварин.
До того часу самовільно вивозити свиней за межі особистих господарств заборонено.

Але з цим погоджуються не всі.

Так, на 203 км автошляху Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (пост Консул) зупинили авто, у причепі якого перевозилось 13 живих свиней.

Під час відбору пояснень державним ветеринарним інспектором Білозерського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонської області встановлено, що переміщення живих свиней здійснювалось із зони захисту ОСГ смт Любимівка до Миколаєва, ще й без відповідних супровідних ветеринарних документів.

Тварин повернули власнику. Матеріали по даному випадку готуються до передачі правоохоронним органам щодо вжиття заходів реагування до власника ОСГ, який допустив переміщення свиней без дозвільних документів. А покарання може бути як адміністративне, так і кримінальне.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *