П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині триває карантин через поширення картопляної молі

Другим хлібом в Україні й сьогодні залишається картопля, але останнім часом спостерігається значне зниження врожайності та якості картоплі.

Одна з основних причин – широке розповсюдження різних хвороб та шкідників. Незважаючи на свою назву, картопляна міль завдає збитків не лише картоплярству, оскільки може уражувати пасльонові культури та тютюн. Ці комахи можуть вражати рослини як під час вегетації, так і псувати зібраний урожай у сховищах. До нас цього шкідника завезли більше 10 років тому.

 

Уже кілька років на території Херсонської області запроваджено карантинний режим по картопляній молі у Голопристанському, Каховському, Новотроїцькому, Скадовському, Великолепетиському, Каланчацькому, Олешківському районах, Новій Каховці та Херсоні. Загальна площа під карантином трохи більше 400 га.

Що означає карантин? Фахівці Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області проводять додаткові обстеження посівів. Якщо врожай виявиться здоровим, то видається спеціальний карантинний сертифікат. Без цього документу вивозити саджанці та врожай з карантинної території неможна.
Для людини картопляна міль загрози не становить. Проте все ж краще не купувати пошкоджені коренеплоди, тим паче їх висаджувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *