Вівторок, 13 КвітняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині триває процес передачі земель громадам

Указом Президента України запущено механізми передачі державних сільгоспземель територіальним громадам. Це близько 2 мільйонів гектарів територій.

Процес передачі земель розпочався з 1 лютого 2018 року на виконання розпорядження уряду одночасно на всій території України.

Як цей процес відбувається на Херсонщині та що вже зроблено, розповів Олександр Паливода, начальник Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області.

За його словами, менш ніж за 2 місяці 2020 року (листопад-грудень) обласним управлінням Держгеокадастру 49 територіальним громадам Херсонщини у комунальну власність передано понад 141,5 тис. га державних земель, а з початку проведення реформи – понад 245,0 тис. га.

Олександр Паливода уточнив, що Херсонщина в частині передачі земель посідає почесне третє місце серед інших регіонів. У подальшому процес передачі держземель громадам області залежатиме від багатьох факторів, зауважив він.

«Завдяки земельній децентралізації місцеве самоврядування в Україні стане сильним, адже це нові можливості. Набуваючи повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення, органи місцевого самоврядування отримують потужний додатковий ресурс, а отже – можливість наповнювати місцеві бюджети, планувати розвиток громад, створювати для цього відповідні умови. Головне – це дозволить зробити детінізацію обробітку земель. Звісно, громада краще розуміє, що пріоритетно – передати певну ділянку в оренду фермеру, пристосувати під громадське пасовище чи передати у власність», – наголосив Олександр Паливода.

Керівник Головного Держгеокадастру області переконаний: передача земель громадам – це важливий крок, який посилить економічну самостійність всіх громад Херсонщини. Головне, щоб вони не забули про покладену на них відповідальність і умову – ефективне та раціональне використання земель на користь своєї громади.

Сергій Петренко, Новий день

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *