Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині у пониззя Дніпра випустили 120 тисяч мальків риб

На Херсонщині у пониззя Дніпра 15 жовтня випустили близько 120 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб: коропа, товстолоба і білого амура. Вселення риб відбулося поблизу Голої Пристані.

Зариблення Дніпра проводили фахівці Херсонського виробничо-експериментального заводу з розведення молоді частикових риб. На території підприємства розташовано 16 прудів.

“Це вирощувальна дільниця, на якій відбувається підрощування молоді коропа, товстолоба та білого амура до мінімальної нормативної навіски 25 грамів та подальше його вселення до водойм загальнодержавного значення. На кожному ставку є накопичувач, в який стікає вода і, зрозуміло, за нею йде риба. За спиною, ми можемо бачити, що встановлені сіткові накопичувачі риби. Там риба вся накопичується в полікультури. Тобто всі 3 види риби, які є, вони існують в одному ставі. Ми їх накопичуємо і в подальшому переміщуємо до водойм”, – говорить директор Херсонського виробничо-експериментального заводу з розведення молоді частикових риб Юрій Ковальов.

Представник державної екологічної інспекції Василь Стеценко говорить – вирощування цих видів риб та їх випуск у Дніпро позитивно впливає на екологію Херсонщини:

“Вселяють риб, які біомеліоратори в основному. Це короп та білий амур, білий амур і білий товстолобик, які беруть участь в очищенні води від цвітіння. Тобто цей процес, який накладав певні проблеми, ви самі могли спостерігати, що було цвітіння води, велика кількість, зелена вода була. А вселення цих риб приводить до того, що з кожним роком все менше і менше цього цвітіння води відбувається. А білий амур є біомеліоратором, він виїдає вищу водну рослинність. Відбувається процес очищення води”.

Ця риба, розповів провідний інспектор Херсонського рибоохоронного патруля Олександр Яковлев, після адаптації може піднятися до Каховської ГЕС, це близько 30 км:

“Від кормової бази залежить, як швидко вона буде набирати вагу. Приблизно за рік вона може набрати від 1 до 2 кг. От і рахуйте. Така риба, як товстолоб в річці попадається у рибалок-промисловиків від 10 до 20 кілограмів”.

За словами директора заводу Юрія Ковальова цього року планують випустити у Дніпро понад 6 мільйонів мальків.

Суспільне

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш Telegram канал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *