П’ятниця, 16 КвітняПерший регіональний
Shadow

В Асканії-Нова птахи загинули через отруту проти гризунів

У зразках патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від загиблої птиці, виявлено бродіфакум. Це антикоагулянт з групи кумаринів, що застосовується як родентицид (тобто отрута) проти всіх видів гризунів. Виявлені концентрації є токсикологічно значимими для різних видів птахів та можуть вказувати на можливість їх смертельного отруєння.

Про це повідомляється на сайті Держпродспоживслужби.

Такими є результати досліджень зразків патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від птиці, загиблої 23 лютого 2021 року на території заповідника «Асканія-Нова». Дослідження проводив Науковий Центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя.

Крім птахів фахівці також дослідили зразки води, кормової суміші та зерна, відібраного на полях поблизу заповідника. Вміст бродіфакуму виявлено у зразках зерна, відібраних на полях поблизу території заповіднику. Упробах води зі ставків Глиняний, Зовнішній, Внутрішній, Круглий та пробі кормової суміші бродіфакуму не виявлено.

Щодо випадку отруєння 218 сірих журавлів, який стався у січні цього року на території заповідника «Асканія-Нова», дослідження продовжуються.

Епізоотичне розслідування випадків загибелі птахів в заповіднику «Асканія-Нова» знаходиться на контролі Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької.Вона наголошує, що такі ситуації є неприпустимими і винні мають бути суворо покарані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *