Неділя, 17 СічняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині в парках знаходять маленьких совенят

Днями жителька Каховки, прогулюючись місцевим парком, побачила на землі пухнастого птаха з великими очима. Це було маленьке совеня, яке на дружнє загравання людей реагувало трохи агресивно. Свою зустріч з незнайомцем жінка відзняла на телефон і виклала у Фейсбук, чим викликала у користувачів соцмережі багато запитаннь: що це за птах і як з ним поводитися, звідки в місті взялися дитинчата лісових хижих птахів і що робити, якщо зустріли таке миле окате створіння на своєму шляху?

Тому наша редакція вирішила звернутися за відповідями до Любові Ігнатюк, Народного вчителя України, викладача біології Херсонського академічного ліцею ім. Олега Мішукова.

Любов Ігнатюк:

«У Херсонській області найчастіше зустрічається вухаста сова, а також пугач, сичик та сипуха. Зазвичай вони гніздяться у лісах, плавнях, сільгоспугіддях, але останнім часом багато пташок живуть у місті. Цю нічну хижу пташку можна нерідко зустріти у Херсоні, а також у Каховці. Перебираються сови у міста, в першу чергу, через їжу, адже тут багато гризунів. Херсонці часто бачать сов у парку «Херсонська фортеця». Ми з учнями підбирали пташеня, яке випало з гнізда у парку Херсонського державного університету».

За словами Любові Ігнатюк, зараз в житті сов дуже важливий період. Саме в травні маленькі совенята, яким зараз близько місяця, починають ставати самостійними. Часто вони випадають із гнізда через те, що швидко набирають вагу, і їм там стає тісно.

Любов Ігнатюк:

«Сови облаштовують старі гнізда, де раз на рік протягом 28-ми днів висиджують пташенят. Зазвичай народжується 3-5 совенят, які швидко набирають вагу і згодом просто не вміщуються всі разом у гнізді. Деякі екологічні гуртки створюють шпаківні для цих хижих птахів із плетених кошиків. Сови в них добре облаштовуються і пташенята звідти не випадають. Тому пропоную херсонцям також робити гнізда для сов, адже ці птахи є не тільки символом мудрості, а й приносять велику користь природі та людям».

Якщо ж ви зустріли маленьке пташеня, яке випало зі свого гнізда, то в жодному разі не забирайте його додому та не тримайте довго у руках.

Любов Ігнатюк:

«Коли у живій природі совеня випадає із гнізда, то з настанням сутінок батьки починають його пошуки. Дитинча починає видавати пронизливий звук, а сови, завдяки дуже гарному зору вночі та ідеальному слуху, швидко його знаходять. Практично те саме відбувається й у міській місцевості. Якщо ви зустріли совеня у парку, то потрібно покласти його у безпечне місце, але недалеко від місця знахідки. Важливо не довго тримати його у руках, щоб не залишити на пір’ячку людського запаху. Але, якщо ж пташеня важко травмувалося при падінні, потрібно звернутися до спеціаліста за допомогою».

Сподіваємося, що поради від Любові Ігнатюк будуть корисними нашим читачам і стануть у пригоді при можливій зустрічі із диким птахом.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *