Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапора

Сьогодні, 26 червня 2020 року, кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, вже після проголошення Україною незалежності. І саме тоді цей прапор був прийнятий Курултаєм як національний.

З нагоди святкування в областях України над адмінбудівлями урочисто підіймають два прапори: український і кримськотатарський. Сьогодні їх підняли й біля Херсонської облдержадміністрації.

Такі заходи демонструють українцям, які проживають в Криму, що вони не сам на сам з окупантом, а тисячі людей по всій країні солідарні з ними і готові відстоювати їх права. 

“Кримськотатарський народ потерпів багато репресій від окупанта. Нам важливо про це пам’ятати, аби кримські татари розуміли, що вони не самі”, – зазначив Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Крім того, керівник Представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов наголосив, що значення цього свята важко переоцінити з огляду на сучасні реалії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *