Четвер, 20 СічняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині відзначили ліквідаторів аварії на ЧАЕС

ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня 2021 року, українці вшановують тих, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – радіацією та зробили вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

До ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були залучені десятки тисяч людей, серед них, майже 3000 – жителі Херсонської області.

Голова облдержадміністрації Геннадій Лагута подякував ліквідаторам, які 35 років назад врятував наше життя від радіаційної небезпеки: “Дякую за можливість бути сьогодні присутнім серед вас та дивлячись вам в очі подякувати за ваш героїзм, за ваш подвиг. Завдяки вам ми маємо можливість бачити, як ростуть наші діти й онуки. Завдяки вам і всім ліквідаторам ми живемо та розбудовуємо нашу країну”. 

Також очільник Херсонщини вручив учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС почесні грамоти: Ользі Бойлук, Миколі Крамаренку, Сергію Морозову, Галині Ніколаєвій, Геннадію Патлайчуку, Олександру Юдіну.

Присутні поділилися спогадами про катастрофу, яка назавжди змінила життя українців, а також порушили питання виплат соціальної допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 

Відмітимо, з обласного бюджeту у 2021 pоці до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аваpії на Чоpнобильський АEС було надано одноpазову допомогу на загальну суму 1,1 млн гpн.

Окpім цього, дepжава фінансує pяд соціальних пpогpам, у pамках яких, зокpeма, відшкодовується ваpтість лікаpських засобів та мeдичнe обслуговування.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *