Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині виявили низку небезпечних електротоварів

Протягом 3 місяців 2020 року Управління захисту споживачів Головного Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області здійснило 10 заходів державного нагляду за видом продукції «Електричне та електронне обладнання», «Електричні лампи та світильники».

У всіх суб’єктів господарювання встановленні порушення вимог чинного законодавства у сфері ринкового нагляду.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», суб’єктам господарювання надано 13 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів: 3 рішення обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку, 3 рішення про приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, 7 рішень про усунення формальної невідповідності.

Так, за результатами проведених планових перевірок електрообладнання не відповідало встановленим вимогам нормативних документів, а саме:

– новорічна гірлянда: Multifunction, 200 ламп; – нічник «LedNightLight», NO.:208, 220-240V, 50/60Hz, MadeinChina; – фен ТМ «DOMOTEC», модель MS-1390, art. 3063, 1000W.

не відповідали Технічному регламенту  низьковольтного електричного обладнання та Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, на виробах та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначено найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу виробника, імпортера, дату виготовлення згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Електрообладнання не супроводжується інструкціями та інформацією про безпечність складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

Гірлянда електрична 6,5 м, 180 ламп; виробник: Китай;  не відповідала Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання, та Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання: на виробі та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначені зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку. Електрообладнання не супроводжується інструкцією та інформацією про безпечність складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

Кутова шліфувальна машина ТМ WORCRAFT, модель WAG13-125, виробник: Китай; не відповідала Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання та  Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання: на виробі та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначено найменування та контактну поштову адресу імпортера, згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

Інформація про небезпечну нехарчову продукцію, що становить серйозний ризик для життя та здоров´я людини розміщена на сайті https://uvaga.gov.ua/uk/page/shoping 

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області звертає увагу, що вимоги нормативних документів, зокрема Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання обов’язкові для виконання як для розповсюджувачів так і виробників/імпортерів.

У разі, якщо при придбанні електричного та електронного обладнання є сумніви щодо їх безпечності, просимо повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, за адресою: м. Херсон, вул. Перекопська, буд. 17, тел. (0552) 32-17-36, (0552) 26-26-43, Управління захисту споживачів: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська), 34, тел. (0552) 26-36-06, 0913319890.

Прес-служба Головного Управління Держпродспоживслужби у Херсонській області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *