Понеділок, 18 СічняПерший регіональний
Shadow

На ліквідацію еко-катастрофи в Бериславі необхідно 67 млн грн

Сьогодні, 23 грудня 2019 року, під час селекторної наради, яку проводив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв з головами райдержадміністрацій і керівниками структурних підрозділів, Роман Ставрос, голова Бериславської  районної державної адміністрації, порушив тему непрацюючих очисних споруд у райцентрі і зазначив, що для вирішення цієї гострої проблеми необхідно 67 млн грн.

Роман Ставрос, голова Бериславської  районної державної адміністрації:

«На ремонт очисних споруд в Бериславі планується залучити кошти з двох джерел. Перше – це фонд регіонального розвитку. Другим джерелом фінансування є програма з природоохоронних заходів. В 2019 році по цій програмі  Бериславській міській раді було виділено 8,5 млн грн. Вважаю, що по даній програмі може бути виділена значно більша сума коштів. На наступний рік заявка подається з 1 січня. Разом із заявкою, плануємо подати вагомі аргументи для виділення більших коштів.

Плануємо провести дослідження, щодо завданих збитків і шкоди природньому навколишньому середовищу, довкіллю, водним живим ресурсам і здоров’ю людини. Тому, буде підготовлено документально, в гривневому еквіваленті, скільки збитків завдається кожного дня».

Зазначимо, що районний центр Берислав має величезну екологічну проблему – очисні споруди перебувають у аварійному стані з 2001 року. Неочищені води міської каналізації зливаються безпосередньо у Каховське водосховище та отруюють його. Це завдає шкоди живим  водним біоресурсам,  впливає на рельєф місцевості  і, звичайно, негативно відзначається на здоров’ї людей. Неочищені стоки, в тому числі і місцевих лікарень, які Берислав скидає в Каховське водосховище, можливо є причиною зростання онкозахворювань на території самого Берислава і в обласному центрі – Херсоні, який знаходиться нижче за течією Дніпра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *