Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

На морських узбережжях Херсонщини знайшли тіла мертвих дельфінів

Біля узбереж Чорного та Азовського морів місцеві жителі виявляють мертві тіла дельфінів. Про це люди повідомляють у соцмережах. Мертві туші дельфінів бачили в Залізному Порту, Лазурному та Арабатській Стрілці.

Аби дізнатися причину гибелі тварин ми звернулися до Павла Гольдіна, провідного наукового співробітника Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ. Як коментує фахівець, ці рідкісні тварини гинуть переважно від браконьєрів. Полюючи на рибу, дельфіни плутаються у снастях і гинуть. Тому для порятунку цих рідкісних тварин необхідно терміново міняти правила рибальства. Від убивчих сіток потрібно або відмовлятися, або забезпечувати їх спеціальними приладами-відлякувачами для дельфінів.

Павло Гольдін:

«Останні два тижні дійсно приходять повідомлення, що мертвих дельфінів хвилями виносить на північно-західну частину Азовського моря. На жаль, через карантин, наша наукова група не має доступу до берега, аби взяти матеріал і провести точну оцінку загибелі тварин. Але можна припустити, що більшість дельфінів помирає випадково від знарядь рибальства. У західній частині Азовського моря такі явища відбуваються в цю пору року щорічно. Крім рибальських сіток на зменшення популяції дельфінів впливає забруднення води та полювання на тварин».

Як показує моніторинг популяції дельфінів в територіальних водах України та Румунії, народжуваність дельфінів різко зменшилася. Якщо менше століття тому ця популяція обчислювалася мільйонами особин китоподібних, то зараз їх залишилося ледь п’ятдесят тисяч. І внесення дельфінів у Червону книгу України ситуацію виправити не може.

За словами Павла Гольдіна, підрахунки загибелі чорноморських та азовських дельфінів, а також подальші дії щодо їх порятунку будуть проводитися восени поточного року.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *