Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Нідерландського волонтера висунуто номінантом на присвоєння Ордена Святого Пантелеймона від Херсонщини

орден

9 серпня 2021 року, в День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Києві відбудеться урочиста церемонія нагородження медиків, волонтерів та громадськості Орденом Святого Пантелеймона. Орден є настільки вагомою нагородою, що його можна прирівняти до «Оскара», але в медичній сфері. Відзнака присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Херсонщину на цьому почесному конкурсі представлятиме нідерландський волонтер Алдвін Ланенберг. Його було висунуто на присвоєння Ордену Святого Пантелеймона для іноземних номінантів «За особистий вагомий внесок у  розвиток України».

волонтер

Алдвін Ланенберг – людина, чиї щирі вчинки та добре серце заслуговують уваги. Чоловік проживає у Нідерландах, де заснував волонтерський фонд «Україна потребує допомоги». За роки волонтерської діяльності, а це вже більше 15 років, він поставив в Україну понад пів мільйона тон гуманітарного вантажу. З нього більш ніж 250 тис кг отримала Херсонщина.

Як почалася волонтерська діяльність Алдвіна? Робити добрі справи для людей з України почали ще його батьки. У 1994 вони вперше зв’язалися з Україною для надання допомоги. Все почалося з допомоги родині у Сумській області. Через друга вони отримали лист від української пари, яка очікувала дитину і ця пара попросила допомогти з дитячим одягом.

допомога

У 2003 році не стало батька Алдвіна, саме тоді він активно і продовжив його благородну місію.

допомога

У 2006 році чоловік вперше відвідав Україну. Разом з мамою вони назбирали першу вантажівку з гуманітарною допомогою для Сумської області.

волонтер

А у 2007 році Алдвін заснував нідерландський фонд «Україні потрібна допомога», який співпрацює зі спонсорськими та медичними організаціями.

«Я вирішив відкрити Фонд, в першу чергу, щоб підтримати мати, а також через те, що я своїми очами побачив умови в українських лікарнях. Завдяки моїм зв’язкам з іншими лікарнями ми кожного дня отримаємо все більше і більше товарів.  Сьогодні я працюю в лікарні в Утрехті в якості бухгалтера», – розповідає Алдвін.

Більшість допомоги (товарів) Фонд отримуює з лікарень у Роттердаму, Утрехти, Гауди, Хаарлеми, Гааги та інших медичних організації. Алдвін та його мати є найактивнішими волонтерами Фонду.

«З нами працюють близько 10 волонтерів, інколи ми заохочуємо більше людей, наприклад, для погрузки  вантажу. Для того, щоб співпрацювати з різними організаціями дуже важливо, щоб вони завжди контактували з однією людиною. Найчастіше зі мною, тому, що я особисто збираю речі на вантажівці», – пояснює  Алдвін.

За час волонтерської діяльності Фондом було поставлено в Україну більше 2000 ліжок та матраців, медичного обладнання. а також багато інших товарів.

допомога

допомога

допомога

Гуманітарну допомогу неодноразово отримували від Фонду Алвіна Нижньосірогозькі медичні установи. Чоловік особисто доставляв допомогу, якої потребували медзаклади: європейське медичне обладнання та меблі. 

Останні два роки підтримку Фонду відчули і медичні заклади у Верхньому Рогачику.

допомога

А також в Чаплинці, де в лікарні, було замінено майже всі ліжка для пацієнтів, додано лікувальні столи, дивани, стільці для очікування, медичні інструменти та багато іншого.

Чаплинка

«Я не лікар, я не можу лікувати пацієнтів, але я можу допомагати українським лікарям, надаючи їм кращі матеріали, кращі умови і, таким чином, поліпшуючи українське медичне обслуговування. Неможливо допомогти усім лікарням, але ми вже допомогли великій кількості лікарень у різних областях. Це не завжди легко зробити. Збір товарів, а також пошук коштів і організація транспортування цих товарів, займає багато часу і зусиль. І все це я роблю у свій вільний час. Я радий, що займаюсь цим», – розповідає Алдвін.

Ще декілька слів про мати Алдвіна. У свої 76 рокі вона залишається такою ж активною та націленою допомагати людям. У період з 2013 до 2016 жінка брала участь у Нідерландському міжнародному чотириденному пішому марші. 

«Вона використовувала цей захід для пошуку спонсорів для нашої організації. За 4 дні мати змогла подолати 120 км. Ми звертались до людей з проханням підтримати її шляхом надання фінансової допомоги для України. І це працювало. Зібраних грошей вистачило для відправки 4 вантажівок в Україну», – розповідає Алдвін.

волонтери

За своє добре серце Алдвін має цілу низку подяк та відзнак. Можливо, зовсім скоро скарбничку нагород поповнить і почесний Орден Святого Пантелеймона.

Відмітимо, конкурс на здобуття медичного «Оскару» було започатковано у  2017 р. в Україні. Її ініціатор —  громадська організація «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», яка підтримується Національною академією медичних наук України та Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, а також главами трьох християнських церков в Україні. Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» надається у низці номінацій. Визначає лауреатів і присуджує відзнаки Поважна рада.

Нагадаємо, що Херсонщина долучається до цього проєкту вперше. Про початок проведення конкурсу оголосили під час пресконференції за участі голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка. 

Катерина Чобітько 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *