Середа, 21 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Нові тарифи на проїзд вдвічі розорюють сімейний бюджет херсонців

Майже 300 гривень із сімейного бюджету цього тижня на проїзд витратить сім’я Валентини Шевченко. Підняття тарифу на проїзд у комунальному транспорті, розповідає жінка, відчули суттєво, адже раніше грошей на маршрутки та тролейбуси витрачали майже вдвічі менше. 

Це й не дивно, адже цінова політика у херсонському комунальному транспорті з 25 серпня цього року змінилася наступним чином: з 2.50 гривень до 5 гривень вартість проїзду підвищилася у тролейбусі, а в маршрутках середньої та великої пасажиромісткості – з 6 гривень до 8 гривень. 

Родина Валентини складається з 4 осіб: вона, чоловік та двоє синів, віком 8 та 11 років. Вона разом з синами щодня користується міським транспортом, а чоловік їздить на власному авто. 

 

Валентина Шевченко:

“У нас з чоловіком не співпадають графіки, тому він на роботу їздить своїм авто, а ми з дітьми добираємося, або тролейбусом, або маршруткою. Мені, як мінімум, потрібно щодня по своїм справам проїхати туди та назад на маршрутці. Три рази на тиждень воджу хлопчиків на заняття на танці, а це три повних квитки в обидва напрямки. Крім цього, зараз канікули, ми можемо з дітьми поїхати до бабусі, або на прогулянку, а це ще додаткові витрати”. 

Жінка вже рахує витрати на проїзд з 1 вересня. Їм з чоловіком наступного місяця доведеться виділити з сімейного бюджету мінімум 1500 тисячі гривень. 

Валентина Шевченко

“Хлопчики їздять до школи в інший мікрорайон. І навіть з урахуванням знижки на проїзд у маршрутці для школярів, грошей піде на проїзд вдвічі більше”. 

Жінка каже, що вважає підняття ціни на проїзд не виправданий. 

Валентина Шевченко

“Я була б ще згодна віддавати такі кошти, якщо б відчувала якість перевезень. А так, наші маршрутки це якийсь жах: брудно, якщо піде дощ вони течуть, часто транспорт переповнений людьми, відчуваєш себе у консервній банці”. 

Незадоволена Валентина і якістю перевезення у тролейбусах. 

Валентина Шевченко:

“Майже немає нарікань на тролейбус №1. А ось тролейбуси №3 і №9, якими ми також часто користуємося, на них просто страшно їздити, вони так гримають, що таке відчуття, що зараз розваляться находу”. 

Ще один мінус комунального транспорту, за словами жінки, його відсутність у вечірній час. Як зазначає Валентина, після 8-ї години вечора доїхати із центру на ХБК справжній квест. 

Нагадаємо, під час засідання виконкому, 18 серпня 2021 року, прийняли рішення стосовно підняття вартості проїзду у міському громадському транспорті.

За здорожчання проїзду проголосували 22 члени виконкому, 1 утримався. 

Відмітимо, що у документі прописано, що нові тарифи діятимуть до 1 вересня 2022 року. Тобто, є вірогідність, що через рік тарифи на проїзд у Херсоні знову підвищаться.

Катерина Чобітько

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *