Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

Новопризначений губернатор Херсонщини провів свою першу пресконференцію

Новопризначений голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир, незважаючи на щільний робочий графік, виділив час (це була його робоча субота), щоб поспілкуватися з дітьми – учасниками освітнього проєкту «Медіашкола для юних журналістів», і обговорив з ними далеко не дитячі проблеми – це будівництво шляхопроводу у Херсоні, що з’єднує мікрорайон Таврійський та ХБК, реконструкція автомобільних доріг у Ювілейній територіальній громаді, забезпечення тролейбусного сполучення між Херсоном, Олешками та Голою Пристанню. Також порушували теми будівництва сміттєпереробного заводу, захист рукотворних лісів і реалізацію інфраструктурного проєкту під назвою «Херсонський Лас-Вегас».

На запитання, чи варто жителям перейматися через постійне залякування, що Херсонську область захоплять, Серій Козир запевнив: «Українські військові вживають усі необхідні заходи зі зміцнення обороноздатності нашої держави та її кордонів.  І якщо ми, звичайні громадяни, цього не відчуваємо або не бачимо, то можу вас завірити: військові добре підготовлені та готові дати відсіч країні-агресору».

Під час зустрічі із юними “акулами пера “Сергій Козир був максимально щирим, розповідав про життєвий шлях, своїх батьків і принципи, на яких його виховували. Як виявилося, він родом з Донецька із простої робітничої сім’ї і є першим, хто в родині отримав вищу освіту.

«Нажаль, мої батьки інваліди. Батько працював у шахті і у 1983 році був травмований, у нього зламаний хребет. Мати також інвалід… З самого дитинства вони прищеплювали мені відчуття справедливості та вчили бути чесним. Як то кажуть, до людей – по-людськи», – поділився Серій Козир.

Він не зі слів знає, наскільки важкою і ризикованою є праця шахтаря. Близько 15-ти років пропрацював у шахтах. Тому, усі нарікання держслужбовців на важку роботу чиновника у Сергія Вячеславовича викликають лише усмішку на обличчі – сидіти у мякому кріслі з кавою куди приємніше, ніж дихати вугільним пилом на глибинні у тисячу метрів під землею.

«Я звик до того, що завдання повинно бути виконано. А в нас деякі держслужбовці вважають, що на звернення громадян можуть відповідати фіктивними відписками, які не вирішують проблем жителів, а, навпаки, заводять їх у глухий кут. Ми повинні робити все для покращення життя людей, оперативно реагувати на кожне звернення», – каже Сергій Козир.

Про кар’єру політика Сергій Козир ніколи не мріяв. До команди Володимира Зеленського потрапив через програму відбору кадрів Lift. Так, у 2019 році отримав посаду заступника голови ХОДА без жодних грошей чи протеже. І навіть зараз, обійнявши високу державну посаду голови Херсонської ОДА, він вважає себе більше практиком, а ніж політиком.

Щодо пріоритетних завдань, які поставив президент України Володимир Зеленський, коли призначав Сергія Козира на посаду голови Херсонської ОДА, то це завершення мостопереходу: один із його напрямків мають запустити до 30-річчя незалежності України.

«В першу чергу – ніяких корупційних ризиківПотрібно працювати для людей, тому працюю за правилом – роби для людей, як для себе», – зазначив Сергій Козир.

Щодня губернатору Херсонщини доводиться ставити резолюцію на численних документах, приймати важливі рішення. У спірних питаннях він запитує думку у фахівців, але остаточне слово залишає за собою, оскільки підписувати і відповідати за це йому, а не радникам.

Говорили з головою Херсонської ОДА не лише про роботу, а й про відпочинок, зокрема учні «Медіашколи» поцікавилися, де Сергій Козир полюбляє відпочивати і чи є у цьому списку Херсонщина.

«Я думав, якщо буду жити біля моря, то зможу їздити на нього щодня. Моя мрія здійснилася – я живу біля моря вже більш, ніж півтора року, але на Чорне море саме заради відпочинку ще не їздив. Поки що у моєму щільному графіку немає місця для відпочинку», – зізнався губернатор.

Діти також цікавилися, чи відбудеться Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Чорноморські ігри», який через пандемію коронавірусу перенесли з липня 2020-го року на липень 2021.

«Так, ми готуємося до фестивалю, але, як бачимо, зараз розпочалася третя хвиля коронавірусу. Будемо мати надію, що вона пройде більш-менш м’яко і не завадить проведенню «Чорноморських ігор». Тому бережіть себе та своїх близьких, адже британський штам коронавірусу набагато серйозніший», – звернувся до присутніх Сергій Козир.

На сам кінець, у губернатора Херсонщини запитали, чи відчуває він себе щасливою людиною і чи вірить у дружбу, адже кажуть, що у політиці немає друзів, є лише спільні інтереси.

«У дружбу я вірю, але мій принцип – на роботі немає друзів. Ми прийшли працювати, тому вимогливий до кожного. Також, я вважаю, що на роботі немає віку. Якщо у громадському транспорті я поступаюся місцем, то на роботі ми всі працюємо на рівних. А щодо щастя, то немає причин не відчувати себе нещасливим. Живий, здоровий, є дружина, діти, батьки. Нам може здаватися, що щастя залежить від матеріальних статків: квартири, машини чи мільйона гривень. Насправді, ж ні. Щастя – це в першу чергу здоров’я. Потрібно цінувати кожен день, який ти прожив», – підсумував Сергій Козир.

Зустріч із губернатором завершилася спільним фото. Найсміливіші наважилися зробити селфі. А ще був приємний сюрприз – солодкий стіл, від якого ще жодна дитина не відмовлялася.

Команда Першого регіонального та учні «Медіашколи» висловлюють слова вдячності голові Херсонської обласної державної адміністрації Сергію Козирю та його пресслужбі за високій рівень організації зустрічі. Сподіваємося на продовження співпраці і реалізацію не менш цікавих спільних проєктів.

Автор: Елеонора Гуськова

Фото: Андрій Андрющенко

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *