Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Обіг рубля замість гривні на Херсонщині: прокуратура відкрила провадження

рублі фальшиві

На Херсонщині здійснювали примусове обмеження обігу готівкової та безготівкової гривні, замість неї запроваджували обіг російського рубля. Прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ведення агресивної війни проти України з використанням збройних сил та економічних засобів боротьби, а також насильницької зміни конституційного ладу.

Про це йдеться у телеграм-каналі Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, після розв’язання Російською Федерацією 24 лютого 2022 року агресивної війни проти України, службові особи Центрального банку РФ на виконання вказівок вищого керівництва здійснювали примусове обмеження обігу готівкової та безготівкової гривні на тимчасово окупованій території Херсонської області. Не дивлячись на те, що відповідно до Конституції України грошовою одиницею України є гривня, замість неї вони запроваджували обіг російського рубля.

“Таким чином Російська Федерація створює додаткові передумови для гуманітарної кризи на тимчасово окупованих територіях України – Херсонській та Запорізькій. Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручили слідчим Головного слідчого управління Служби безпеки України”, – йдеться у повідомленні.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *