П’ятниця, 22 СічняПерший регіональний
Shadow

Олег Скрипка: Український бал у Відні має стати трендом

Французький, австрійський чи все ж таки український бал кращий?

Відповідь на це запитання намагалися дати учасники творчого вечору відомого українського рок-музиканта Олега Скрипки, який відбувся у віденському кафе «Сопрано» 16 лютого 2020 року, тобто наступного дня після 5-го ювілейного Українського балу у Відні, що організовувало Товариство української молоді в Австрії. Тому цілком закономірно, що творчий вечір музикант відкрив піснею у ритмі вальсу «Любов».

Олег Скрипка та пані Елеонора (Український бал у Відні 2020)

Олег Скрипка вважає, що цьогорічний Український бал у Відні був кращим за попередні, оскільки вдало підібрали місце для проведення – палац Ферстель  ідеально підходить по звучанню та акустиці.

Під час діалогу з глядачами Олег Скрипка торкнувся і політичної теми. Він переконаний, що позитивні зміни в країні напряму залежать від розвитку бальної культури, бал пасує українцям і має бути нашою домінантою: «Чому Україна й досі не розправляє крила? Таке запитання ми часто ставимо самі собі… Ми, українці, за походженням –  шляхетна нація. Але ми довгі роки були пригнобленими. Тому  робити бал – стратегічно важливо! На таких світських заходах ми відкриваємося, показуємо свою природу і натуру. На жаль, Український бал не є нашим культурним державним проєктом. Та його треба розвивати і популяризувати. Адже за радянських часів ми жили в охлократичному режимі, коли при владі перебували люди, що за рівнем культури були  нижчими «water» лінії, тобто нижче середньої планки. І, на жаль, це зберігається і зараз. Тому коли культурні люди прийдуть до влади, тоді в Україні все піде, як треба. Еліта має керувати країною, а такі події, як Український бал, існують для еліти».

Під час творчого вечора Олег Скрипка згадував свою малу батьківщину – село Гільці Чернухинського району Полтавської області, де разом з гуртом «Воплі Відоплясова» знімав кліп на пісню «Танці».

«У Гільцях я провів своє дитинство. Зараз там буваю рідко, бо, на жаль, вже немає родичів. Під час останнього візиту до рідного краю зрозумів, чому вся моя творчість вибудувана навколо цього села, Полтавщини та України в цілому. Я усвідомив, наскільки наша країна красива: з ярами, річками, садками, лісами. Дуже привітливі й щирі люди,» – розповів Олег Скрипка і виконав першу пісню, яку написав українською – це «Пісенька». 

Олег Скрипка поділився з присутніми і своїми роздумами, чому саме опинився у Франції. Серед припущень є те, що першою піснею, яку він почув іноземною мовою,  була «Tombe La Neige» у виконанні Сальватора Адамо. Коли через деякий час Олег Скрипка почув її знову, то вирішив поїхати до Франції.

Згадував він і про свої враження від першого балу в житті, який відбувся у готелі «Георг V» поблизу Єлисейських полів.  Світських захід припав на важкі 90-ті роки, коли в Україні давали цукор по талонах, а в цей час Олег Скрипка шукав костюм на прокат, щоб мати достойний вигляд. Його старання виявилися даремними, оскільки це був богемний бал без класичного дрес-коду. Всі прийшли у джинсах і кросівках з розфарбованими обличчями.

«Я прийшов як порядна українська людина, не ївши два дні. І я дуже розчарувався, коли побачив офіціантів з дорогими срібними підносами, на яких були наїдки з товстого хліба та кукурудзи. Сльози нагорнулися на очі!  Довелося їсти, що було, і запивати шампанським «Кліко». Ситуація була врятована, коли я потрапив до їдальні, де були сервіровані столи для артистів. Їжі там було вдосталь. З тих пір я взяв за правило: на всі світські раути ходити ситим,» – з посмішкою на обличчі розповідає Олег Скрипка

Організаторам Українського балу у Відні музикант порадив наступного разу, коли будуть влаштовувати світський захід, представити гостям українські страви, щоб вони могли достойно і шляхетно посмакувати, адже гастрономія – це серйозна частина української культури, її треба проявляти. Чого варті лише наші вареники!

Також Олег Скрипка запропонував  у дрес-коді Українського балу прописати українську вишиванку: «В мене є грецька, болгарська, хорватська, мексикано-американська вишиванки. Впевнений, що є і австрійська вишиванка… Вишиванка не є українським ексклюзивом, оскільки вишиває  весь світ. Між тим, чомусь усі знають саме українську вишиванку. Тому слава усім нам, друзі, що саме ми, українці, зробили вишиванку нашим трендом. Я пропоную нам змішувати світський стиль з вишиванками».

Того вечора Олег Скрипка виконав ще безліч каверів на популярні пісні, заспівав «Колискову» та українську народну пісню «Ой, ходить сон», яка започаткувала світовий джаз, а саме американський композитор Джорд Гершвін на її основі написав усім відому композицію «Summer time». Потім перейшов до блюзу, заспівавши усім відому «Черемшину».

На завершення творчої зустрічі Олег Скрипка побажав організаторам Українського балу у Відні задавати тренди і прагнути до того, щоб саме наш бал став популярнішим за інші. Також співак подякував українській діаспорі за палкий прийом і побажав присутнім щастя і процвітання.

«Країна мрій» стала не останнім твором, який виконав Олег Скрипка того дня, довелося заспівати на біс «Весну», яка незалежно від будь-яких обставин прийде, і на яку усі так чекають. 

Елеонора Гуськова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *