Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Олександр Книга запрошує

«Мельпомена Таврії» потужно крокує херсонською землею!
Про це у своєму відео зверненні на сторінці у фейсбук повідомив генеральний директор Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга. Він запрошує усіх жителів і гостей області на щорічний ХХІ Міжнародний театральний фестиваль, який відбудеться з 17 по 25 травня поточного року. Серед учасників – 36 театральних колективів з Румунії, Грузії, Ізраїлю, Білорусії, Польщі, Угорщини, Молдови, Туреччини, Азербайджану, Литви, Вірменії та України. Всього на фестивалі буде представлено 12 країн. Протягом 9 днів на основних сценічних майданчиках фестивалю буде показано 38 вистав.

Про вистави, які варто не пропустити:
💫 Театр Франка презентує невелику виставу молодого самобутнього режисера Давида Петросяна «Буна» за твором сучасної буковинської письменниці Віри Маковій – про прірву між поколіннями. Виставу мріяли привезти на фестиваль з моменту її створення.
💫 Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.Василька вперше візьме участь у фестивалі. Привезуть гоголівське «Одруження», постановка Івана Уривського – лауреата цьогорічної премії імені Леся Курбаса, режисера який «засвітився» саме на «Мельпомені» ще своєю студентською роботою.
💫 Очікують потужної вистави від Республіканського театру білоруської драматургії – «Полювання на себе» за Вампіловим. Тут і сам театр добре нам відомий, гарні вистави привозив, і постановка крутого режисера Стаса Жиркова.
💫 Луганський театр, який вразив херсонців минулого року, покаже нову інтерпретацію історії про Жанну д’Арк – вистава називається «Жайворонок».
💫 Шанувальникам творчості Володимира Висоцького варто не пропустити «Нейтральну смугу» Театральної майстерні Миколи Рушковського.
💫 Буде кілька знакових минулорічних прем’єр, серед яких «Холодна м’ята» Українського малого драматичного театру, «Homo ferus, або Сука-любов» Молодого театру.
А завершує фестиваль вистава, яку вважають найкращю прем’єрою минулого року – «Погані дороги» Театру на лівому березі у прочитанні режисерки Тамари Трунової. Це про війну на сході Україні за п’єсою Наталії Ворожбит, яку драматургиня писала паралельно зі сценарієм «Кіборгів».

Нагадаємо, що Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» був заснований у 1999 році як I Всеукраїнський фестиваль музичних прем’єр, мета якого є популяризація театру, підйом його авторитету, обмін досвідом між творчими колективами, ознайомлення глядача з музичними театральними прем’єрами і найцікавішими знахідками театрів різних областей України та інших країн.

Детальніше про програму фестивалю та вистави дивіться на офіційному сайті: http://teatrkulisha.org і до зустрічі на Мельпомені!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *