Середа, 21 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

ОСББ з’ясовували: чи запустять в Херсоні ліфти

міська рада

Чи може місто виділити більше коштів на ремонт ліфтового обладнання, ніж заплановано? Коментар директора департаменту бюджету та фінансів Романа Підперигори:

«Бюджет – це баланс прибутків і видатків. Якщо депутати більше коштів виділять на ліфти і задовольнять потребу мешканців багатоповерхівок, значить не вистачить на ремонт доріг, чи на утримання лікарень, надання соціальних пільг чи допомоги містянам, чи ще десь не «закриється» потреба. І ті ж самі люди будуть вимагати тепер закрити її. Чим і звідки? Ще раз: бюджет – це баланс прибутків і видатків.

Далі: ліфтами у нас користується 24% мешканців міста. Решта херсонців проживають у п’ятиповерхівках, приватному секторі, так само сплачують податки, наповнюючи бюджет міста. Чому вони мають сплачувати за послуги, якими не користуються?

Якщо депутати міської ради визначили суму, наприклад, 30 млн грн на капітальний ремонт ліфтів, значить по коду бюджетної класифікації – це «капітальний ремонт ліфтів», тобто цільове призначення – капітальний ремонт ліфтів. Депутати міської ради на попередньому пленарному засіданні Херсонської територіальної громади прийняли рішення про порядок, відповідно до якого буде здійснюватися такий ремонт. На сьогодні діє рішення міської ради про те, що 60% фінансування виділяється з міського бюджету, 40% – коштом власників квартир, які користуються цими ліфтами.

Орієнтовно, вартість капітального ремонту – 200 тис грн один раз у чотири роки. Користуються ліфтами, наприклад, 6 поверхів, а це 36 квартир. 200 тис грн поділити на 4 роки – це 50 тис. грн у рік. Їх ділимо на 36 квартир і отримуємо 1 тис 389 грн з квартири у рік, або 116 грн у місяць. Якщо врахувати 40% від вартості ремонту ліфта (мається на увазі співфінансування), це буде 46 грн у місяць з однієї квартири“.

Голова керуючої компанії Корабельного району Ніна Саніна висловила хвилювання з приводу сплати таких щомісячних внесків незахищеними верствами населення, наприклад, пенсіонерами.

ОСББ

Стосовно таких мешканців багатоповерхівок у міської влади є рішення: допомогти людям, компенсувавши ці витрати через соціальні програми.

Також голова керуючої компанії Корабельного району зазначила, що головам ОСББ потрібно об‘єднатися, створивши координаційний центр на базі Департаменту міського господарства, оскільки проблематика кожного ОСББ залежить від місця його знаходження. Пропозиція знаходить підтримку у міської влади – Володимир Пепель зазначає, що зустрічі з головами ОСББ потрібно проводити чи не щомісячно.

Зауважимо, що з 800 ОСББ присутніми на зустрічі були близько 100 голів об’єднань. Більшість з них очолюють декілька ОСББ.

З боку міської влади, окрім Володимира Пепеля та Романа Підперигори, з головами ОСББ вели перемовини в.о. заступника міського голови Сергій Циганок та начальник управління житлового господарства департаменту міського господарства міської ради Віталій Лисенко.

Пресслужба Херсонської міської ради 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *