Четвер, 15 КвітняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині перевірять пожежну безпеку. А далі що?

Освітні заклади, установи охорони  здоров’я та транспортної інфраструктури у Херсонській області позапланово проінспектують на пожежну безпеку. Перевірка відбудеться відповідно до  доручення Президента України через пожежу в Одеському коледжі, яка забрала 12 життів і від якої постраждало 30 людей.

Як нам повідомили у Державній службі надзвичайних ситуацій області, перевірки щодо техногенного стану та пожежної безпеки здійснюються їхніми співробітниками регулярно, під час яких постійно виявляються суттєві порушення в освітніх закладах, але закрити їх не можуть. Потрібне рішення суду.

Дмитро Остапенко, полковник служби цивільного захисту, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Херсонській області: «За результатами планових і позапланових перевірок, які проводилися у 2017-2019 роках виявлено більше 4, 5 тис порушень. Органом державного нагляду було подано 27 позовів до адміністративного суду. Заклади  було закрито і заблоковано рахунки».

Перевірка закладів освіти триватиме до січня2020 року включно, результати  оприлюднять по її завершенню. Проте відкритим залишається питання, хто буде усувати недоліки у разі їх виявлення і яким коштом? В тому, що вони будуть, сумнівів немає. Як немає сумнівів, що у бюджеті міста й області відсутні мільйони гривень на капітальний ремонт протипожежних систем.

Тому всі ці перевірки у більшій мірі – замилювання очей, або імітація бурхливої діяльності. Якби Президент України своїм вольовим рішенням виділив по мільярду гривень на кожну область для встановлення протипожежних систем у освітніх закладах, тоді б це була реальна допомога і вирішення питання, яке ігнорується десятиліттями.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *