Неділя, 10 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Освітній процес на Херсонщині відбуватиметеся в нових умовах

Як відомо, Херсонщина потрапила до «зеленої зони», тому всі освітні заклади, від садочків до вишів, розпочнуть свою діяльність вже завтра, 1 вересня 2020 року. Про те як саме відбуватиметеся освітній процес розповіли під час брифінгу у Херсонській обласній державній адміністрації.

На початку зустрічі спікери відмітили, що всім навчальним закладам рекомендовано не проводити святкові лінійки, а провести з учнями урок та розповісти, як захиститись від коронавірусу.

Директор Департаменту здоров’я ОДА Віктор Короленко наголосив, що зараз головне завдання – це не допустити попадання коронавірусу у заклади освіти, адже при виявленні COVID-19 в однієї дитини на самоізоляцію йде увесь клас.

“Ми всі маємо розуміти відповідальність, яку на нас поклала пандемія COVID-19. Ви бачите скільки органів працює для того, щоб діти могли навчатися в школах. У першу чергу ми маємо самі вберегти себе від зараження коронавірусом. Я хочу звернутися до батьків та сказати: якщо ви бачите, що у вашої дитини кашель або нежить, не потрібно відправляти її до школи, як раніше. Адже зараз такими діями ви можете наразити на небезпеку інших”, – наголосив Віктор Короленко.

Також він додав, що на першому уроці вчителі мають опитати дітей, де вони провели літні канікули. І якщо в серпні вони відвідували один з регіонів, віднесених до “червоної” зони, тоді батьки з дитиною мають звернутися до свого сімейного лікаря, аби провести дитині ПЛР-тестування. Медичні працівники, які будуть працювати у навчальних закладах також обов’язково пройдуть обстеження на наявність інфікування COVID-19.

За словами Ірини Дробуш, начальника укравління освіти і науки облдержадміністрації, у навчальних закладах будуть підготовлені спеціальні кімнати – ізолятори.

“На випадок, якщо у дитини погіршується стан здоров’я, відповідальна особа має ізолювати дитину від колективу. За згодою батьків з дитиною будуть працювати медичні працівники. У разі виявлення хвороби COVID-19, увесь клас, у якому перебувала дитина, іде на самоізоляцію, в тому числі і викладачі”, – зазначила Ірина Дробуш.

Із бюджетів усіх рівнів було виділено більше 5 млн гривень на закупівлю засобів дезінфекції, антисептиків, масок та щитків у навчальні заклади Херсонщини. Ще додаткові 700 тисяч гривень було виділено саме на школи у місті Херсоні.

Ірина Дробуш :

“Наголошую, що батьки не мають здавати кошти на засоби дезінфекції та захисту для вчителів. Створити безпечні умови у навчальному закладі покладені на його засновника. Батьки мають забезпечити дитину маскою, а також індивідуальною пляшкою з водою. Діти 1-4 класу можуть перебувати без масок, як під час перерви, так і під час заняття. А учні 5-11 класів мають бути в масці на час перерви та у місцях загального користування. Вчителі також мають право знімати мазку на час проведення заняття та обов’язково дотримуватися соціальної дистанції”.

Також у закладах вже завтра розпочнуть роботу їдальні, які були перевірені на дотримання відповідних норм Держпродспоживслужбою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *