Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Отрута на експорт: до Франції почали вивозити небезпечні пестициди з Херсонщини

З Херсонської області почали вивозити непридатні пестициди, що залишилися ще з радянських часів. Їх будуть утилізовувати у Франції. Всього планують вивезти 110 тонн пестицидів.

Перш ніж вивезти пестициди, на початку листопада представник французької фірми робили експрес-аналіз, щоб визначити, чи зможе завод їх переробити. На одному зі складів, виявили хімікати з високим вмістом ртуті. Для утилізації цих пестицидів будуть шукати інший завод.

Спочатку вивозитимуть застарілі отрутохімікати, що знаходяться на складі агрофірми-радгоспу «Білозерський» (с. Дніпровське Білозерського району).

Юрій Попутько, директор Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:

“Хімікати запаковують у спеціальні мішки – “біг-беги”, а також слідкують за вагою вантажу. Безпеку під час транспортування передбачено. Отрутохімікати перемістять у спеціальну тару, завантажать у машини та через Одеський морський порт доставлять до Франції, де їх утилізують у високотемпературних печах. Вчора, 11 грудня 2019 року, ми вже завантажили першу машину та відправили на митницю. Сьогодні продовжується завантаження другої машини”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.