Середа, 6 ГрудняПерший регіональний
Shadow

ОЗГ імені Коровайка або чому провалилося призначення одіозного судді в Конституційний Суд України

Розмежування таких понять, як організатор злочину і як організатор організованої групи (ОЗГ) чи злочинної організації – поняття нині в Україні актуальні.

Не обійшла, на жаль, ця сумна актуальність і Херсонщину…

Група компаній «Содружество» відома не тільки в Херсоні, а й далеко за межами України.

Одним із напрямків діяльності групи є агропромисловий бізнес, зокрема, експорт меду. 

І ось тут, за інформацією наших інсайдерів в правоохоронних органах, рік тому «Содружество» було в центрі уваги Служби безпеки України. І не випадково, бо під видом законної господарської діяльності – скупки меду у ряду ФОПів «Содружество» оптимізовувало мільйони не сплачених до бюджету прибутків. 

За інформацією тих же правоохоронців, впродовж 2016-2017 року «Содружество» експортувало 5 тис тон меду. В документах на куплений мед групою компаній значилося –  купили у фопів. 

Тільки от за інформацією вже СБУ – ФОПи мед «Содружеству» не продавали, і взагалі – реальну господарську діяльність не вели. Їхні документи було використано для відображення законного походження товару на експорт. Використана схема проста, тільки от збитки для держави в 37 млн грн. 

Згідно із матеріалами оперативно-розшукової справи, один із фігурантів вказаної схеми ніхто інший, а саме Коровайко Олександр Іванович, на хвилинку – голова Апеляційного суду Херсонської області. 

При цьому, доволі «випадково» син вказаного фігуранта працював юристом (читай – «смотрящим») «Содружества», бо був вкрай кваліфікованим фахівцем в галузі митного і податкового права. Після реалізації матеріалів по викриттю вказаної злочинної схеми правоохоронними органами незаконна діяльність «Содружества» по експорту меду була зупинена, поки тривали слідчі дії. 

Саме в цей час Коровайко, несучи збитки через простій, почав тісно налагоджувати знайомство з керівництвом відділу «К» Головного управління СБУ України, паном Демчиною. І як говорить інсайдер в СБУ, спільну мову було знайдено. Внаслідок чолобитних домовленостей, потенційні звинувачення Коровайку так і не були висунуті, а ГК «Содружество» відновило свій «законний» експорт меду. Така медова угода між Коровайком і Демчиною закріпила не тільки їхні особисті відносини, а й відносини СБУ із судами на Херсонщині. А вказане означало, що будь який суддя в області, який не приймав рішення, де ініціатором виступало СБУ, отримував гнівний і владний дзвінок Коровайка. І судове рішення було готове. Воно і не дивно, оскільки саме Коровайко давав погодження та схвалення усіх призначень суддів в області. Тому після медової справи на гачок СБУ через Коровайка потрапила вся судова система Херсона і області. Однак, цього року, амбіції Коровайка націлилися на зайняття ним нової посади – судді Конституційного суду України.

Для досягнення вказаної мети Коровайко готувався, оскільки йому треба було здобути прихильність і голоси делегатів З’їзду суддів України. І все йшло у фігуранта як по маслу, якби не одне але… Сумнозвісний скандальний танкер «МРІЯ». Сьогодні весь медіа-простір Херсонщини переповнений новинами про захоплення СБУ АРК та прикордонниками в серпні 2019 року вказаного танкера.

Незаконність дій силовиків було встановлено в Херсонському міському суді, в результаті чого судно було розблоковано та ви
йшло із акваторії українських портів. Однак, пробачити фіаско СБУ не змогло і звернулося за допомогою до перевірного «контрагента» – Олександра Володимировича Коровайка. А йому, як ми вже знаємо, відмовити такій поважній структурі як СБУ совість не дт танкера «Мрія». Після чого, СБУ і прикордонники захоплюють корабель в нейтральних водах і силою буксирують в Херсонський порт.

Коровайко відслужив службу СБУ, однак не врахував, що через незаконність і несправедливість рішень його суду на вулицю вийдуть моряки «МРІЇ» та їхні близькі, які залишилися без роботи. Пікети, інтерв’ю, заклики до правосуддя – справа «МРІЇ» почала ставати скандальною, все частіше з уст моряків лунало прізвище Коровайка.

Власники судна неодноразово подавали клопотання, доводи про скасування арешту, однак судді, після суворих дзвінків Коровайка, відмовляли у звільненні «МРІЇ». Така увага регіональних ЗМІ та потерпілих до персони голови апеляційного суду ставала реальною перепоною до досягнення мрії Коровайка – стати суддею КСУ. Розуміючи стан справ, Коровайко неодноразово зустрічався із регіональними керівниками СБУ, щоб вони вирішили скандал навколо «МРІЇ» та зупинили акції протестів. В кращих традиціях 90-х представники СБУ почали навідуватись до регіональних ЗМІ з погрозами притягнення до криміналу за подальше освітлення стану справ по танкеру. Коли це не спрацювало, працівники СБУ вдалися до більш цинічних методів – за допомогою патрульної поліції вислідили авто капітана танкера «Мрія», зупинили і обшукали його по підозрі в контрабанді і зберіганні зброї. Відпускаючи попередили – якщо не припиняться акції за визволення судна – капітан піде до в’язниці. І спрацювало – капітан не витримав психологічного тиску і потрапив до лікарні, а в подальшому – звільнився з посади за станом здоров’я. Однак, вказане викликало ще більше обурення команди, їх родичів, близьких. Градус напруги зростав.

Зрозумівши, що СБУ АРК втратило контроль над ситуацією, а вибори на суддю Конституційного суду наближаються, Коровайко поїхав за допомогою в Київ, в головне управління СБУ України. На зустріч до заступника СБУ України. Згідно із інформацією джерела в СБУ, в главку Коровайку пообіцяли підтримку. Відповідно до домовленостей, Коровайко повинен був забезпечити подальше утримання арештів «МРІЇ» підпорядкованими йому суддями, а СБУ, в свою чергу, – забрати кримінальне провадження з Херсона на Київ. Тим самим зняти з Коровайка підсудність справ по скандальній «МРІЇ» перед важливою подією – виборами судді Конституційного суду. Щоб бува скандал з судном не зашкодив виборам в КСУ. Однак, така комбінація не вдалася і зіграла злий жарт з Коровайком.

29-30 жовтня судді З’їзду суддів України передумали і не проголосували за свого одіозного колегу. Гучний скандал по «Мрії» потопив самого Коровайка і він змушений був повернутися додому з нездійсненною мрією. Мораль історії така: вбиваючи чужу МРІЮ, Коровайко вбив свою. Тлумачити Конституцію будуть більш достойні судді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *