Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Перший день зими херсонці розпочали з пісні Скрябіна

Перший зимовий ранок херсонці розпочали особливо. Більше ста людей зібралося сьогодні, 1 грудня 2019 року, у Херсонському обласному палаці молоді та студентів, щоб хором заспівати всім добре відому пісню «Люди, як кораблі» гурту «Скрябін». Заспівати недільним ранком прийшли абсолютно різні за віком та професією люди. Перед початком заходу фахівець хор-майстер Ольга Кузнецова провела з учасниками музичну розспівку.

Ольга Кузнецова, заступник директора Херсонської музичної школи №1:

«Абсолютно всі, хто прийшов на захід: від наймолодших діток до дорослих, заспівали як єдине ціле. Я рада, що в непростий для України час ми змогли  об’єднатися і заспівати символічну пісню Андрія Кузьменко, яка, я думаю, торкнулася душі кожного виконавця. Нам вдалося створити справжній океан, наповнений неймовірними емоціями».

Олена Скоробагатько співала сьогодні разом з донькою та сином, до цього зізнається жінка, ані вона, ані діти співом не займалися.

Олена Скоробагатько: «Я дізналася про цей захід із соціальної мережі і запропонувала своїм діткам разом зі мною розпочати перший зимовий ранок у неординарній обстановці. Нам роздали текст пісні і ми зраділи, що це виявилася пісня Кузьми Скрябіна. Наша родина пам’ятає цього відомого виконавця, ми любимо його пісні,  як і більшість херсонців».

Серед виконавців, були також і досвідчені вокалісти.

Наталя Михайлівна, староста хору «Таврійська родина»: «У нашому хорі співають люди вже поважного віку, є навіть такі, яким за 83 роки і вони все ще живуть музикую та творчістю. Тому, як тільки дізналися, що буде такий захід, не роздумуючи вирішили приєднатися. Нам дуже сподобалося, атмосферу заходу неможливо передати словами».

Знаково, що такий своєрідний флешмоб відбувся вперше в Україні. За словами організаторів, цей захід присвячено Всеукраїнському Дню добрих справ, який святкуватимуть вже цього вівторка, 3 грудня 2019 року.

Крім того, вже у вівторок учасники зможуть почути та побачити своє виконання на Ютубі. На зйомку та запис саме цієї пісні було отримано офіційний дозвіл від музичного проєкту «Скрябін».

Лариса Польська, керівник фонду громади міста Херсон «Захист»:

«У Канаді, в Америці, Ізраїлі такі хорові заходи вже відбувалися. Тому ми вирішили, а чому б і в Україні не провести такий флешмоб. Сьогодні наше місто стало першим, і ми дуже раді такій події. Люди отримали заряд драйву та позитиву. Ми вирішили продовжувати таку гарну традицію і, можливо, зовсім скоро зберемося ще раз, щоб заспівати щедрівку».  

За словами відомого херсонського маестро Олександра Гоноболіна, такий захід є дуже важливим, адже об’єднує людей навколо творчості.

Олександр Гоноболін: «Я на власні очі бачив, як за такою ж методикою проводили захід у Франції: люди вперше бачили ноти та починали разом грати. Тепер і в Херсоні зовсім незнайомі люди зібралися разом, більшість з них не є професійними виконавцями, але заспівали гарно, пролунали наче одне ціле, оскільки виконували пісню від щирого серця».

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.