Четвер, 5 СерпняПерший регіональний
Shadow

Під час мітингу протесту бібліотекарі пропонували депутатам придбати квиток

«Руки геть від бібліотек!» –  саме під таким гаслом і з плакатами у руках сьогодні, 27 лютого 2020 року, бібліотекарі провели масштабну акцію протесту під стінами Херсонської міської ради. За словами мітингувальників вони виступають проти незаконного закриття закладів і оптимізації у тому вигляді, в якому її подають херсонські депутати. Загалом, депутати хочуть закрити кілька бібліотек-філій та скоротити близько  60 працівників закладів. Зокрема бібліотекарі вважають, що причиною позбавитись низки бібліотек стало бажання депутатів отримати приміщення, більшість з яких розташовані у центрі міста. Мітингувальники також вимагали скасувати рішення про бюджет та повернути 4 млн грн, які були зняті депутатами,  на зарплатню бібліотекарям.

 

Серед тих, хто підпав під скорочення опинилася Ганна, яка багато років працювала у центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки. Жінка каже, що заяву про скорочення підписала близько тижня назад:

Ганна:

«Ми сьогодні вийшли з плакатами та з атрибутами у вигляді порожніх коробок, куди можна кидати монети, аби показати чиновникам, що ми залишилися без роботи і без грошей. Нам немає защо  утримувати наших дітей».

Серед мітингувальників було чимало бібліотекарів, які поки що залишаються на робочому місці, але і вони не впевнені у «завтрашньому дні».

Едіта Коструб, головний бібліотекар з масової роботи Центральної дитячої бібліотеки:

«Ми сьогодні прийшли захищати наші бібліотеки, адже їх хочуть просто знищити. Я покищо залишаюся працювати у бібліотеці, але де гарантії, що нас не виженуть, як і наших колег. Зарплати нам скорочують, людей скорочують, приміщення забирають, тому ми не можемо мовчати».

До мітингувальників звернувся депутат Херсонської міської ради Володимир Сальдо, який стоїть на захисті бібліотекарів, і не підтримує ініціативу закриття бібліотек і скорочення працівників.

Володимир Сальдо:

«Я вважаю, що те, що було зроблено людьми повинно зберігатися та продовжувати працювати, адже це наша історія і це майбутнє нашої країни та нашого міста. Я часто буваю у бібліотеках. Вчора завітав до бібліотеки на мікрорайоні  Шуменський і побачив, як відповідально та з якою любов’ю працюють в ній люди. Тому я вважаю, що бібліотеки були,  є та будуть!»

Проти закриття бібліотек виступила і керівник центру культурного розвитку «Тотем» Олена Афанасьєва.

Олена Афанасьєва:

«Рішення було прийнято без участі самих бібліотекарів. Хоча вони були готові до діалогу з чиновниками. Я впевнена, що депутати останні 10 років не були в бібліотеках, тому як вони могли прийняти це рішення . Я не можу до цього позитивно віднестися, адже якщо ви не ходять до бібліотек, це ще не означає що бібліотека не працює. Тільки за останні півроку, наша організація провела багато зустрічей та виставок у бібліотеці абсолютно безкоштовно. Я особисто ходжу до бібліотеки за книгами та журналами, адже купити книгу зараз дорого. Я читаю і електронні книги, але це не заважає мені посидіти та почитати у справжній бібліотеці. Також ми маємо розуміти, що у районах – це єдині культурні центри, адже більше там немає нічого. Так, бібліотеки потрібно активізувати, але іншими методами. Бібліотекам потрібно допомогти у розвитку та модернізації, але їх не потрібно закривати».

Олена Стасюк – небайдужа херсонка, яка також приєдналася до акції, адже вважає неприпустимим рішення про закриття бібліотек.

Олена Стасюк:

«Я кожного місяця читаю приблизно 7-8 книжок. Грошей на те, щоб купити книжки в магазині в мене немає, адже коштують вони зараз не дешево. Депутати хочуть, щоб ми жили наче в підземеллі? Як розвиватися людям та звідки брати інформацію пенсіонерам? Вже відімкнули радіо, майже не друкуються газети. Депутати хочуть, щоб люди були зовсім необізнаними?».

Акція протесту відбулася перед пленарним засіданням сесії Херсонської міської ради, тому бібліотекарки вирішили зустріти депутатів на вході до залу засідань із книжками та пропонували записатися до бібліотеки. Проте всі чиновники проігнорували таку пропозицію. А депутат Херсонської міської ради Олександр Ложичев  навіть вступив у дискусію з бібліотекаркою, під час якої зазначив, що вже давно особисто не відвідував бібліотеку.

Свою позицію щодо закриття бібліотек висловив Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко:

«В місті Херсоні  кількість бібліотек перевищує ту кількість, яку рекомендує Міністерство культури. Якщо врахувати шкільні бібліотеки та обласні бібліотеки, то в нашій області їх понад сто, при 15 необхідних. Тому профільною комісією та депутатами міської ради була запропонована повна реорганізація для того, щоб у нашому місті не було на кожному кварталі по 5 бібліотек. Я вважаю ми не порушуємо ніякі норми».

Проте, як ми вже повідомляли раніше, Міністерство культури, молоді та спорту України відреагувало на можливе скорочення бібліотек у Херсоні та вважає цю ініціативу ганебною та безглуздою.

Під час сьогоднішньої сесії міськради депутати мали розглянути питання про мараторій на скорочення бібліотек та працівників. Проте сесію міської ради було зірвано. Депутати заблокували трибуну, звинувативши міського голову в фальсифікації порядку денного.

Катерина Чобітько

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *