Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Під загрозою життя школярів Раденської школи

У Херсонській області працівниками Держпродслужи виявлено ряд серйозних недоліків у загальноосвітніх закладах, що в свою чергу не дозволяє вчасно розпочати навчальний процес. До таких шкіл відноситься і Раденська школа Олешківського району.

На перший погляд здається, що Раденська школа готова до нового навчального року. Але враження змінюється, коли ближче підходиш до закладу і бачиш тріщини на стіні. Вперше їх виявили у 2015 році. Тоді фундамент будівлі укріпили, але за рік тріщини стали ще більшими й глибшими. До того ж дах став просідати. Сьогодні до усіх цих недоліків додалися наступні: непрацююча каналізація, пошкоджена електромережа, у деяких кабінетах деформоване плиточне покриття, стіни актової та спортивної зал уражені грибком. Також більшість ламп освітлення пошкоджені, а ті що працюють – гудуть і без захисної арматури.

аварійна Раденська школа  аварійна школа у Раденську     

Директор Раденської ЗОШ Катерина Шейко каже, для усунення недоліків було здійснено технічне обстеження школи та розроблено проект реконструкції на загальну суму у 8,5 млн гривень, реалізувати який мали протягом двох років за умови співфінансування: 10 відсотків з районного бюджету, решта – з Державного Фонду регіонального розвитку.

Райрада кошти виділила вчасно, також фінансування надійшло і від фонду регіонального розвитку. Проте управління капітального будівництва Херсонської обласної державної організації тендер на ремонт школи не оголосило, оскільки  на рівні Уряду та офісу Президента України надійшли РЕКОМЕНДАЦІЇ не використовувати кошти з Державного фонду регіонального розвитку до тих пір, поки не запрацює новий КабМін.

Між тим, бюрократичний колапс, через який у школі не так і не здійснили капітальний ремонт, найменше хвилює представників Держпродслужби. Акт про готовність навчального закладу до нового навчального року вони не підписують. А це значить, що директор не має права розпочинати навчальний процес або повністю бере на себе відповідальність за життя школярів.

Павло Бабійчук, керівник управління Держпродслужби в Олешківському районі коментує: «Руйнація починається, 3-й поверх буде падати на 2, а другий на перший. Відповідно брати на себе таку відповідальність я не можу, а тим паче ставити життя дітей під загрозу!».

Те, що школярі після урочистої лінійки не зможуть сісти за парти, представники районної влади знають, але все одно радять директорці школи розпочинати навчання, незважаючи на будь-які заборони держпродслужби.  Адже офіційних документів, що школа аварійна в них на руках немає.

Ми триматимемо у курсі наших читачів навколо того, як розгортатимуться події навколо школи, яка “ТРІЩИТЬ ПО ШВАХ”. Поки чиновники на місцях не можу дійти згоди, заручниками ситуації є діти. Кожного дня, відправляючись до школи, вони ризикуватимуть своїм життям.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *