Субота, 23 СічняПерший регіональний
Shadow

Почесний громадянин Голої Пристані відзначає ювілей

Сьогодні, 19 травня 2020 року, 70-річний ювілей святкує Почесний громадянин міста Гола Пристань – Микола Степанович Бетер.

Микола Степанович народився у с. Рожнівка на Херсонщині. Після закінчення школи почав працювати, а у 1968–1971 рр. служив у військово-морському флоті, де ніс службу на великому протичовному кораблі “Проворний”. Був головним старшиною команди “Проворного”, спеціалістом першого класу, відмінником бойової та політичної підготовки. У 1970 р. був нагороджений медаллю «За воїнську доблесть» та нагрудним знаком за дальній похід.

У 1977 р. Микола Бетер із відзнакою закінчив Київський автомобільно-дорожний інститут (спеціальність «Мости і тунелі») та назавжди пов’язав своє життя з дорожньою галуззю.

Здобуті у навчальному закладі знання одразу знайшли застосування у реальному житті, бо того ж року молодий спеціаліст почав працювати майстром, а згодом став виконробом на будівництві важливого для області та всього південного регіону країни об’єкта — мостового переходу через Дніпро довжиною 1316 м у м. Херсоні на автомобільній дорозі державного значення М-17 «Херсон–Джанкой–Феодосія–Керч». Міст відігравав важливу роль у створенні умов для подальшого економічного, культурного, курортного, туристичного розвитку та розбудови Херсонщини.

У 1999 р. Микола Бетер був призначений на посаду начальника Херсонського облавтодору, з 2000 до 2011 р. очолював Службу автомобільних доріг у Херсонській області.

За період керівництва Миколи Степановича відбулося багато важливих подій: збудовано великий міст через Північно-Кримський канал на а/д М-14 «Одеса–Мелітополь–Новоазовськ» (у напрямку на Таганрог) довжиною 270 м, виконана реконструкція мосту через Дніпро на греблі Каховської ГЕС завдовжки 650 м з повною заміною прогонових будов з параметрами 2-ої категорії, збудовані мости на а/д М-17 км 55, через р. Інгулець автодороги «Заповіт–Бобровий Кут», у с. Давидов Брід. На кордоні Херсонської та Миколаївської областей на автодорозі М-14 збудовано шляхопровід та тунель. Загалом в області споруджено більше десяти мостів та шляхопроводів.

Також Микола Бетер протягом багатьох років успішно поєднував роботу на керівних посадах із діяльністю депутата Херсонської обласної ради.

За вагомий особистий внесок у розбудову мережі автомобільних доріг Херсонської області нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ та ІІ ст., удостоєний Подяки Президента України, Грамот Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Херсонської облдержадміністрації та обласної ради, відомчих грамот та відзнак. Очолюваний ним коллектив Служби автомобільних доріг у Херсонській області в 2006 р. визнаний «Лідером транспортного комплексу України» та нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Міжнародний союз козацтва «Універсал» присвоїв Миколі Степановичу козацьке звання «Контр-адмірал» (2010).

Редакція “Першого регіонального” щиро вітає Миколу Степановича з ювілеєм та дякує за наполегливу багаторічну працю, абсолютну відданість обраній справі, завдяки якій вдалося зробити вагомий внесок у розвиток Херсонщини.

Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму та невичерпної енергії. Нехай у Вашому домі буде лад, близькі люди завжди будуть поруч, кожен день дарує радість і позитивні емоції, адже це і є запорука довголіття!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *