Мітингом, на якому зібралося близько ста людей, відзначили у Херсоні День гідності та свободи.
Захід відбувся в центрі міста, на площі Свободи. У ньому взяли участь представники органів влади, активісти, небайдужі жителі міста.
Священики Православної церкви України, Автокефальної православної церкви і греко-католицької церкви відправили спільний молебень, під час якого молилися ще й “за мир без втрати суверенітету”, чого не було на подібних молебнях у минулі роки.
Учасники мітингу вшанували героїв Небесної сотні і загиблих воїнів у бойових діях на сході України, своїх земляків, які віддали своє життя за свободу нашої країни, покладанням квітів до меморіалу.
Через негоду мітинг був не дуже тривалим. І, мабуть, вперше за весь час проведення в Херсоні таких заходів на мітингу були відсутні перші керівники області і міста. Не було ані голови ОДА Юрія Гусєва, ані голови облради Владислава Мангера, ані Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка. До речі, останній – учасник Херсонського і Київського Євромайданів.
День гідності та свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
Нагадаємо, 21 листопада – шоста річниця Революції гідності. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому. Протест у центрі столиці назвали Євромайданом, а найбільш активними його учасниками стали студенти. Ще через кілька днів мирна акція серед ночі перетвориться на жорстоке побоїще. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та громадян.
В’ячеслав Гусаков, фото автора.