Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

В поліції Херсонщини запрацювали сектори дізнання

1 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Цей Закон  передбачив зміни до ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України та ввів поняття «дізнавач». На виконання Закону в структурі обласного главку створено відділ та в районних підрозділах поліції сектори дізнання, до складу яких увійшли понад 100 дізнавачів.

Служба дізнання поліції Херсонщини розпочала свою роботу з 1 липня та вже має деякі напрацювання. Так, протягом першого місяця роботи дізнавачі направили до суду 160 обвинувальних актів за вчинення кримінальних проступків, тобто у такої ж кількості громадян відновлено порушені права.

Як розповів начальник новоствореного відділу Віталій Рябикін, дізнавач – це службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, яка в межах компетенції, передбаченої КПК України, уповноважена здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків. Відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України кримінальним проступком є діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Діяльність новостворених підрозділів дізнання направлена на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проступків і подальшого розгляду правопорушення у спрощеному судовому режимі. А саме – суд у п’ятиденний строк розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку у спрощеному провадженні та ухвалює вирок, що дозволяє відновити порушені права громадян набагато швидше.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *