Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Вперше у Херсоні відбувся ярмарок меду від місцевих бджолярів

Мед із соняшника, коріандру, акації, рапсу, гречки, липи та гірчиці – це далеко не весь перелік видів меду, який представлений на першому в Херсоні ярмарку від місцевих бджолярів. Але медовим брендом Херсонщини є мед з дніпровських плавнів. Його основний компонент – пилок водяної лілії.

Родина Степанських каже, що кращого меду, аніж з дніпровських плавнів, не знайти – це своєрідний квітковий мікс, який має солодко-кислуватий присмак.

Сьогодні кілограм меду в середньому вартує 26 грн. Трохи дорожче коштує мед з акації. І на це є об’єктивна причина. Акація у цьому році квітла лише чотирі дні.

Бджолярі кажуть, продукт, який лікує майже від всіх людських хвороб, має вартувати не менше 100 гривень за кілограм. Лікувальний ефект має вся продукція бджільництва – це перга, пилок, віск, прополіс, маточне молочко та інше.

Бджоляр Олександр Борисовський рекомендує херсонцям вживати зранку натщесерце пилок – сильний імуномодулятор, який надає енергії і є скарбничкою усіх поживних речовин та мікроелементів.

Медовий ярмарок у Херсоні організували вперше. Його мета – познайомити населення з місцевими бджолярами та надати їм можливість спробувати якісний сертифікований мед та усю продукцію бджільництва. Також у рамках заходу відбувся лекторій.

Організатор ярмарку меду Олександр Синюк каже, учасники лекторію ділилися інформацією, яку накопичували роками: «Багато міфів про мед, що він алергічний, що його треба використовувати в певній мірі. Про все це будемо говорити і розвінчувати міфи».

Протягом багатьох років Україна є лідером з виробництва меду і  входить у п’ятірку країн-експортерів з продукції бджільництва. Цьогорічний врожай меду оцінюють в межах 100 тон,  більшу його половину експортують у Європу, українцям залишаться лише кілька солодких тон.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *