Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Як херсонцям вберегтися від “чуми ХХІ» століття

Рожевим кольором підсвітили Ейфелеву вежу у Парижі, а у Херсоні – ворота фортеці.  Так розпочався місяць боротьби з раком молочної залози, який триває по всьому світові. 20 жовтня відзначають саме День, коли всі небайдужі прикрасять одяг рожевою стрічкою.

Просвітницькі заходи тривають і Херсонському обласному  онкологічному диспансері. Їх мета – підтримати жінок та сприяти профілактиці цього захворювання. Адже щороку майже півтисячам жінок нашого південного регіону ставлять діагноз – рак молочної залози.

Ірина Сокур

Ірина Сокур, головний лікар Херсонського обласного онкодиспансеру, розповіла журналістам «Першого регіонального» про акцію, яку вони започаткували:

« «Запиши маму до мамолога!» – під таким гаслом триває акція в онкодиспансері. Лікарі закликають, щоб хлопці та дівчата розповіли своїм мамам про хворобу раку молочної залози, та записали їх на діагностику. Щоб виявити «злісного ворога» на ранній стадії, треба звернутися до спеціаліста та пройти мамологічне обстеження. Самообстеження необхідно проводити жінкам щомісяця починаючи з 20-річного віку. Мамографічне дослідження – щороку починаючи з 40-річного віку. Виявлення хвороби на початкових стадіях дає оптимістичні прогнози вилікуватися. Діагностування захворювання на пізній стадії потребує тривалого й дороговартісного лікування, яке не завжди закінчується успішно». 

Також Ірина Сокур зазначила, що надмірна вага, артеріальна гіпертензія та куріння – це фактори, які можуть спричинити цю хворобу.

За словами лікарки, рак молочної залози – це не лише хвороба жінок.  1 % відсоток пацієнтів – чоловіки, які дізнаються  про такий діагноз як рак грудної залози. В чоловіків ця хвороба протікає більш агресивно, ніж у жінок, але лікування дещо схоже.

Тож бережіть себе, не забувайте відвідувати спеціаліста та будьте здорові!

Обстеження можна пройти у цих медичних закладах:

Херсон Центр діагностики обласної лікарні – (0552) 26-45-65

Поліклініка Дніпровського району –  (0552) 31-82-84

Поліклініка Суворовського району – (0552) 49-04-03

Поліклініка Карабельного району – (0552) 29-52-42

Херсонський онкодиспансер – (0552) 35-75-02

Генічеськ – Центральна районна лікарня – (05534) 3-58-38

Каховка – Центральна районна лікарня – (05536)2-13-21

Гола Пристань – Центральна районна лікарня – (05539) 2-62-35

Олешки – Центральна районна лікарня – (05542) 2-25-51

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *