Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Поліція Херсонщини намагається встановити винних і притягнути до відповідальності тих, хто порушив санітарні норми через поховання медсестри з діагнозом COVID-19

Як відомо, 1 квітня 2020 року, у Херсонській області був виявлений перший летальний випадок від коронавірусної хвороби. Померла 68-річна медсестра, яка працювала у Олешківській центральній районній лікарні. Наразі 100 медичних працівників відправлено в обсервацію, а також встановлюються особи з якими контактувала жінка.

Крім того, як стало відомо, поховання медсестри відбулося  до отримання результатів тестів на COVID-19. Як розповіла речниця поліції Херсонської області Тетяна Пшонь, працівники Олешківської центральної районної лікарні допустили порушення правил і норм встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим хворобам та наразили на небезпеку всіх, хто був присутній під час поховання. Наразі проводяться першочергові слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення винних до відповідальності.

Тетяна Пшонь :

«Олешківським відділенням поліції внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Було встановлено, що працівники Олешківської центральної районної лікарні допустили порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим хворобам. Що виразилося тим, що першого квітня 2020 року було видано до поховання труп пацієнтки із вказаної лікарні до отримання остаточних результатів тестування на інфекційне захворювання на COVID-19. В результаті діагноз було підтверджено, а труп поховано без дотримання розпорядження керівника робіт з наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням короновірусної хвороби, що завідомо могло спричинити розповсюдження цього захворювання. За вказаним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 325 ч.1 Кримінального кодексу України,  а саме порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. За вказаною статтею передбачено покарання у вигляді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян,  а також позбавлення волі на строк до 3-х років».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *