П’ятниця, 5 БерезняПерший регіональний
Shadow

Поліція Херсонщини закликає учасників місцевих виборів діяти в рамках виборчого законодавства

Завтра, 5 вересня 2020 року, починається передвиборча кампанія, пов’язана з місцевими виборами, які відбудуться в Україні в останню неділю жовтня. Нагадуємо, що у своїй діяльності поліція дотримується політичної нейтральності, рівного та однакового підходу по відношенню до кожного кандидата. Поліція Херсонщини готова забезпечити належне реагування на всі повідомлення стосовно виборчого процесу. Кожному правопорушенню, навіть самому дрібному, буде надана правова кваліфікація з послідуючим вжиттям заходів згідно з чинним законодавством.

Інформуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-21 статтях КУпАП. У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина зазначена у статтях 157 – 160 ККУ. 

Окремо звертаємо увагу на недопустимість здійснення незаконного фінансування чи роздачі коштів або підкупу виборців. При цьому ст.160 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність для обох сторін – того, хто пропонує гроші, і того, хто їх бере. Одержувачу коштів загрожує покарання від штрафу до 2-х років обмеження волі. Максимальне покарання для особи, яка вчинила підкуп, – до 7 років позбавлення волі.

Шановні громадяни! Поліція вживає усіх заходів, щоб її дії були відкритими та прозорими. Тому, якщо ви маєте інформацію про будь-які порушення виборчого законодавства, повідомляйте за телефоном «102». Незалежно від партійної належності, поліцейські оперативно реагуватимуть на кожне повідомлення про ймовірні порушення виборчих прав з наданням належної правової оцінки згідно з чинним законодавством.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *