Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

В Херсоні відбувся мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів (фоторепортаж)

Цього року проведений у Херсоні мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів був не таким багатолюдним, як у минулі роки.

Так, не брали участь у заході курсанти морських учбових закладів, як це раніше було зазвичай. З бюджетників буди лише деякі співробітники Херсонської ОДА і Херсонської міськради.

Також були присутні активісти політичних партій і громадських організацій, небайдужі громадяни.

З перших керівників у мітингу взяв участь тільки голова ОДА Юрій Гусєв. Міськраду представляли заступники міського голови Олена Рузгіс і Андрій Щербина. А ось від облради не було ані голови, ані його заступників.

Після виступів священнослужителі Православної церкви України, Української автокефальної православної церкви і Греко-католицької церкви відправили спільний заупокійний молебень пам’яті жертв голодоморів, які були на Україні у 20-ті – 40-ві роки ХХ сторіччя.

Потім присутні поклали квіти до меморіалу “Жертвам тоталітарного режиму”.

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам’яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій».

Указом президента Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам’яті жертв голодоморів».

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духовенства. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу загинули більше трьох мільйонів українців.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

До Дня пам’яті жертв голодоморів 23 листопада в Україні проводяться жалобні заходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *