Вівторок, 19 ЖовтняПерший регіональний
Shadow

Помер ветеран Другої світової війни, херсонець Володимир Казначеєв

На 92-му році помер ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій, Почесний громадянин Херсона Володимир Петрович Казначеєв.

Про це повідомляється на офіційному сайті Херсонської міської ради.

Народився Володимир Петрович 26 липня 1928 року. У роки Другої світової війни у віці 13 років став партизаном.

22 червня 1941 року Володя пішов з ранку на риболовлю. Повернувшись ввечері додому, дізнався від матері Олени Кіндратівни про початок війни. Уже у перші місяці війни на Брянщині діяли підпільні групи, до складу однієї з таких груп потрапила і мати Володимира, яка стала зв’язковою між партизанським загоном і підпіллям. Пекла вона і хліб для партизанського загону. Німецька розвідка дізналась про це і мати Володі була заарештована і розстріляна. Після смерті матері Володимир із сестрою та братом перебралися у місцевий партизанський загін.

42-го року Володимир Казначеєв потрапив до партизанського загону А.Ф.Федорова. Він взявся освоювати мінну справу, електротехніку і вибухотехніку. Склав іспити на “відмінно” і був зарахований до групи підривників.

З’єднанню Федорова було поставлено завдання паралізувати роботу великого Ковельського залізничного вузла. Ця операція відома як “Ковельський вузол”. Це було перше завдання для Володі, на якому він замінував залізницю і підірвав німецький транспортний ешелон.

Всього на рахунку Володимира Казначєєва 10 підірваних ешелонів противника. Про те, якою небезпечною була кожна з таких вилазок, говорить той факт, що за весь період “рейкової війни” з 15 підривників у загоні Казначеєва живими залишилися тільки п’ятеро. Всього загоном протягом цього часу був знищений 41 ешелон.

За мужність та героїзм у роки війни 14-річний Володимир Казначеєв був представлений до звання Героя Радянського Союзу, але не отримав його через юний вік.

1951 року закінчив з відзнакою Херсонське морехідне училище, працював у Херсонському морському агентстві “Інфлот”, яке потім очолив 1957 року.

Володимир Казначеєв – почесний працівник морського флоту СРСР, заслужений працівник транспорту України, почесний курсант Херсонського морехідного училища.

За бойові заслуги у роки Другої світової війни нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни, Трудового Червоного Прапора, “Знак Пошани”, орденами України “За заслуги” ІІІ ступеня, “За мужність” та медалями “Партизанові Вітчизняної війни” І ступеня, “За Победу над Германией” та багатьма ювілейними медалями.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *