Четвер, 7 ГрудняПерший регіональний
Shadow

“Понад рік рука до лапи”, або історія гвардійця та службового собаки

Дмитро Войтенко та німецька вівчарка Найда друзі вже півтора року. Так припало, що хлопець відслужив строкову службу кінологом у військовій частині 3056, а Найда виконує службово-бойові завдання та допомагає гвардійцям вже 10 років. Тепер настав час і Дмитро звільняється в запас, а Найда, через свій вік, також вже може йти на заслужений відпочинок. Про це повідомили у прес-службі відомства. 

Дмитро розповів, що їде додому не один. Він забирає чотирилапу побратимку до себе на Одещину.

Дмитро:

“Раніше я теж мав собаку – німецьку вівчарку, тому певний досвід піклування за собаками маю. Коли я призивався та був розподілений до Херсонської частини, моєю головною метою було стати кінологом. Мені пощастило і побажання реалізувалися максимально, адже в ході служби мені вдалося потрапити до Навчального центру, де я 3 місяці навчався кінологічній справі”.

На питання чому саме служба з собакою, гвардієць відповідає, що це те, що йому до душі.

“Собака випромінює доброту та дарує любов людині до якої звикла. Тим паче, якщо за нею ретельно доглядати та відповідати взаємністю. Тоді собака зробить все для господаря. Вона і команди виконуватиме і подарує свою відданість”, – розповів хлопець. 

Специфіка служби Найди полягає в супроводженні під час конвоювання підсудних. Це і робили разом вона і її вірний друг Дмитро.

“Найда дуже досвідчена службова собака. Адже вона займається конвоюванням майже десять років. Присутність собаки у складі варти дуже важливе – це не тільки безпековий фактор, а й психологічний контроль над особою, яку ми конвоюємо. Найда відчуває напружену ситуацію і відразу починає лаяти та нервувати, а це безперечно діє на підсудного”, – зазначив Дмитро. 

Дмитро розповідає, що Найда за своїм характером віддана одному хазяїну і не бажає мати справу з іншими.

Дмитро:

“Я розумів, що коли я піду у запас, то буду сумувати за своєю вже такою рідною подругою. Також я розумів, що їй буде дуже важко з новим кінологом. Для мене було приємною несподіванкою, коли начальник кінологічної служби запропонував мені забрати з собою Найду. Я навіть не повірив спочатку. Але він сказав, що собака у зв’язку з віком може йти на пенсію. Це кращий подарунок для мене – поїхати додому разом з Найдою”.

Сьогодні, 24 квітня 2020 року, Дмитро Войтенко отримав від командира частини військовий квиток та грамоту за сумлінне виконання поставлених завдань. І незабаром, вже у цивільному одязі зустрівся з рідними та разом зі своєю чотирилапою побратимкою поїхав додому на Одещину.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *