Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Посли країн ЄС відвідали Херсонщину

Із робочим візитом на Херсонщині перебувають Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС Матті Маасікас, Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Словенія та Хорватія Томаж Менцін і пані Аніца Джаміч.

Зранку Посол Європейського Союзу разом із головою облдержадміністрації Сергієм Козирем відвідали обласний центр контролю та профілактики хвороб та ознайомилися із його роботою. Після огляду лабцентру відбувся пресбрифінг для журналістів, під час якого сторони обговорили майбутній проєкт співпраці.

Як зазначив очільник області Сергій Козир, підтримка від країн ЄС дуже суттєва та важлива:

«За півтора року пандемії, спричиненої коронавірусом, Херсонський обласний центр контролю і профілактики за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги отримав обладнання та необхідних витратних матеріалів на 26 мільйонів гривень. Завдяки такій спільній роботі вдалося збільшити можливості проведення тестувань з 68 до 3000 проб на добу. Співпрацю із ЄС продовжуємо й надалі, за що дуже вдячні».

Детальніше про налагодження відносин у різних сферах між Херсонщиною та країнами Європейського Союзу, зокрема Хорватією та Словенію говорили вже під час зустрічі у облдержадміністрації.

посли

Як зазначив пан Матті Маасікас, немає сумніву, що Україна є європейською державою:

«Хочу запевнити, що країни – члени ЄС залишаються надійними партнерами України у прагненні до миру та збереження державного суверенітету й територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів. Я сам народився в окупованій Естонії і прожив там 25 років, тож добре розумію, що ви відчувайте сьогодні. Сьогодні наші інтереси збігаються у багатьох сферах – туризмі, АПК, відновлювальній енергетиці. Маю надію, що вже найближчим часом будуть перші результати».

посли

Повністю підтримали позицію пана Посла Європейського Союзу в Україні й дипломати зі Словенії та Хорватії. Томаж Менцін та Аніца Джаміч зазначили, певні відносини між Херсонщиною та їх державами вже є. Розвивати таку співпрацю будуть й надалі. 

“Я давно хотіла побувати саме на Херсонщині. І дякую за таку можливість і особливо, у такому складі. Сьогодні ми також відвідаємо КПВВ, потім зустрінемося із ВПО. Обіцяю, всю інформацію передам прем’єр-міністру Хорватії, який візьме участь у установчому саміті міжнародної «Кримської платформи з деокупації півострова»”, – розповіла пані Аніца Джаміч.

У планах дипломатів відвідати Херсонщину ще раз, аби побачити весь потенціал та можливості області.

 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *