Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

Працівники Нижньодніпровського парку звернулися до міністра (документ)

Заступник директора Національного Природного Парку «Нижньодніпровський» Дмитро Кирін блокує роботу та вчиняє булінг щодо працівників відділень. Про це йдеться у листі, якого працівники парку «Нижньодніпровський» направили доміністра захисту довкілля та природніх ресурсів України Романа Абрамовського,голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Козиря, голови Херсонської облради Олександра Самойленка, керівника Херсонської обласної прокуратури Володимира Калюги та керівника Управління служби безпеки України у Херсонській області Сергія Криворучко. За словами працівників, своїми усними вказівками Кирін забороняє здійснювати виїзди на територію для охорони та проведення рейдових заходів. А тим, хто йде на перекір – погрожує звільненням.

У листі також вказують, що для того, аби працівники не могли здійснити виїзд на територію парку та проконтролювати чи немає там сторонніх осіб, які займаються протиправною діяльністю, їм зовсім не надається паливо для службових автомобілів.

В таких діях заступника працівники вбачають його особисту зацікавленість і переконані, що в цій справі щось «нечисто». Насторожує людей те, що знаходитися в офісному приміщенні він наказує не всім. Трьом «довіреним» особам він надав дозвіл на безмежний виїзд по території парку, але зробив це без відповідного наказу для проведення заходів та без повідомлення начальнику відділу Державної охорони НПП «Нижньодніпровський» Юрію Сініцину. Цими  трьома «довіриними» особами є працівники Білозерського та Тягінськоговідділень парку. Один з них начальник Білозерського відділення Володимир Янчук, який був затриманий на хабарництві та відносно якого було направлено обвинувальний акт до суду. На даний час триває судове провадження.

Також у листі зазначається, що заблокованими у здійсненні своєї діяльності опинилися і начальники структурних підрозділів Нижньодніпровського парку.Навіть у випадку екстрених ситуацій. Показовим є випадок, який стався 28 лютого 2021 року, на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” Олешківського району в районі річок Конка та Гнилуші. Там були виявлені тіла близько 20 лебедів. У ході експертизи встановлено, що причиною смерті птахів став пташиний грип. Мор пртиці відбувся на території начальника Цюрупинського відділення НПП «Нижньодніпровський» Олександра Шляшенка. Проте потрапити на засідання комісії з надзвичайних ситуацій Олександру не вдалося. Причина та ж сама – заборона та погрожування від заступника директора парку Дмитра Киріна.

Скаржаться працівники у листі до чиновників та правоохоронних установ й на цькування з боку Дмитра Киріна. Кажуть люди, що  державний службовець навіть провокує бійки й замахується на них. З цього приводу були написані службові записки на директора НПП «Нижньодніпровський» Олексія Чачібая з вимогою зупинити протиправні дії свого заступника.

Журналісти «Першого регіонального» вирішили звернутися безпосередньо до директора парку Олексія Чачібая, аби той прокоментував, що відбувається в державній установі.  Він запевнив, що  ситуацію тримає під контролем.

«Мною вже створена комісія, яка здійснює перевірку чи порушувалося трудове законодавство стосовно працівників. Результати службового розслідування будуть протягом двох тижнів», – зазначив Олексій Чачібая.

Сподіваємося, що ситуація вже ж вирішиться, адже під загрозою опинилася, як флора та фауна парку, так і самі працівники. До речі, дехто зі співробітників відділів (наукового та природно-дослідного) вже звільнилися, не витримавши цього безладу.

Відмітимо, природоохоронна територія Нижньодніпровського парку сягає понад 80 тис га. Він вважається одним із найцінніших природних комплексів заплавно-літоральних типу, що розташовані в Європі. На його території зростає більше десятка видів рідкісних рослин, які охороняються законом і занесені до Зеленої книги України. Крім цього, близько сотні видів рослин та тварин, які знаходяться на території парку, занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, Європейського червоного списку, Червоної книги України та Червоного списку Херсонської області. Територія парку нерідко стає наживою для браконьєрів. Досить часто тут на «гарячому» ловлять рибалок. Такі дії порушників присікають та карають згідно з чиним Законодавством. Звісно ж територію парку контролює також і рибоохоронний патруль та інші правоохоронні відомства. Проте «під пильним оком» працівників природного парку робота з виявлення порушників була б ще ефективнішою.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *