Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Працівники телеканалу «UA:Херсон» вийшли на акцію протесту

Реформа діджиталізації дісталася до Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA:суспільне». На регіональних мовників  у 2020 році чекає трансформація та багато нововведень, яких саме достеменно невідомо, адже наразі триває розробка нової концепції.

Співробітники «UA:Херсон» сьогодні, 25 лютого 2020 року, провели акцію протесту під стінами телецентру.  Вони схвильовані тим, що зміни можуть спричинити масові звільнення.  Зараз у регіональній філії «UA:Херсон» працює 90 осіб, з яких половина може втратити роботу. В першу чергу скорочення стосуються працівників ранкової програми.

Антон Коломієць, режисер:   

«Справа в тому, що зараз на «UA:Херсон» працює 90 людей, з них 46 вже підписали заяву, щоб увійти у новий штаб, а решта нічого не підписували.  Ті працівники, які не підписали заяву, можуть очікувати на те, що будуть скороченні вже наприкінці травня. Ранкове шоу, яке наразі займає 2 години ефірного часу, буде закриватися. Ми написали звернення в національну та наглядову раду і навіть вийшли на європейську комісію. Зараз чекаємо відповіді і сподіваємося, що реформа, яка відбувається,  не зруйнує те, що ми вже маємо, а навпаки підтримає та розвине».  

Владислав Буркатський більше 30 років працює у студії ранкової програми інженером монтажу, хвилюється, адже може залишитися без роботи та джерела доходів:

«Ми сьогодні вийшли, аби показати, що нам не байдуже наше майбутнє та майбутнє наших сімей. Нам відступати немає куди, адже у нас є сім’ї, які ми маємо утримувати. Ми вирішили не чекати поки нас звільнять, а вже почати діяти. Якщо буде потрібно, то ми готові всім колективом вирушити до Києва, щоб влада нас почула».

В свою чергу керівництво «UA:Херсон» запевняє, що причин для паніки, наразі, немає. Про те, чи будуть скорочення вони не знають та закликають не реагувати на чутки.

Оксана Шило, мененджерка «UA:Херсон»:

«Те, що вже кажуть про скорочення – фейк.  Ми, як керівництво, наразі, не маємо жодних розпоряджень, щодо того, чи будуть скорочення у філії . У 2020 році, навпаки, на філію збільшено фінансування, порівняно з минулим роком на 35%. Зараз ми маємо 3 години 10 хвилин регіонального контенту, а у новому сезоні планується збільшити мовлення до 4 годин, навіть більше. Буде працювати міжрегіональний ранок, де будуть включення з кожної філії. Новини ніхто не прибирає,  вони будуть виходити у прямих ефірах,  а також залишається програма «Тема дня». Але  ми хочемо частину наших програм віддати на виготовлення організаціям та усім медійним особам , які хочуть та мають ідеї щодо створення нових наукових, культурних програм, журналістських розслідувань. На початку березня буде оголошено конкурс і усі охочі можуть взяти у ньому участь».

До акції долучилися також колишні співробітники «Скіфії», які прийшли підтримати колег, а також громадські активісти.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *