Четвер, 7 ГрудняПерший регіональний
Shadow

При введенні надзвичайного стану на Херсонщині для громадян нічого не зміниться

Під час брифінгу щодо рішення РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського запровадити надзвичайний стан в Україні голова Херсонської облдержадміністрації Геннадій Лагута зазначив, що правовий режим надзвичайного стану принципово відрізняється від правового режиму воєнного стану.

«Для звичайних громадян по факту нічого не зміниться зараз. Хіба що люди можуть побачити більше перевірок на дорогах, більше контролю на вулицях та навколо державних установ, спеціальних обʼєктів держави та економіки, на інфраструктурних обʼєктах», – зазначив Геннадій Лагута.

Надзвичайний стан – це інструмент, який дозволяє превентивно реагувати на певні загрози національній безпеці та нормальному суспільному життю.

Також очільник області додав, що рішення про надзвичайний стан ухвалюється, щоб дати більше можливостей спеціальним службам, Міністерству внутрішніх справ, конкретним адміністраціям на місцях. Якщо ситуація буде такою, як зараз, може бути застосовано менше спеціальних інструментів. Якщо дестабілізаційні акти, наприклад, на кордонах, у прикордонних районах чи ще десь на території України будуть більш зухвалими, то буде і більше інструментів реагування.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *