Четвер, 25 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Приватизація держмайна на Херсонщині поповнила скарбничку держбюджету

Фонд державного майна в Херсонській обл., АР Крим та м. Севастополі наразі активно реалізує масштабні та прозорі приватизації всього держмайна.

Про це заявила начальниця регіонального відділення Галина Теслюк під час прес-конференції.

За її словами, на 2020 рік було заплановано приватизацію 24 об’єкти. На даний момент вже приватизовано 11. В свою чергу, за 8 місяців до бюджету надійшло майже 7 млн грн. Для зрівняння, у 2019 році надходження склали 1,5 млн грн. Представники фонду очікують, що до кінця 2020 року суму, яку буде зараховано до державної скарбнички, вдасться підвищити до 10 млн грн.

Галина Теслюк пояснює, як взагалі відбувається аукціон.

«Спершу ми робимо переоцінку цього об’єкта, вибираємо на конкурсній основі оцінювача і далі об’єкт стартує на приватизацію вже за ринковою вартістю. Якщо на перший аукціон жоден учасник не подасть заявку, тоді система Прозорро Продажі викидає автоматично даний об’єкт на такий же англійський аукціон, але зі зниженням ціни на 50 відсотків. Якщо на другому аукціоні не буде учасників, то система автоматично через місяць викидає об’єкт на голландській аукціон. Ціну звнову ж таку буде значно знижено. Тому , якщо об’єкт знаходиться у гарному стані, ми маємо право припиняти зниження ціни і чекати свого інвестора», – розповіла Галина Теслюк.

Як зазначає начальниця регіонального відділення, аукціонна системи приватизації стимулює розвиток малого бізнесу. Більшість переможців аукціонів – фермери та підприємці, які створюють на приватизованих об’єктах робочі місця, що в свою чергу призводить до надходжень податків у бюджет і допомагає розвитку громад.

Галина Теслюк пояснила, що існує велика та мала приватизація. Відрізняються вони дуже просто: об’єкти, які коштують більше 250 млн грн відносяться до великої, а ті, що менше – до малої. Велика приватизація тимчасово призупинена, у зв’язку з коронавірусом, через ускладнення знайти іноземних інвесторів. 

На Херсонщині наразі у приватизацію планують передати 5 соціально важливих об’єктів: Скадовський морський торговельний порт, Херсонський бавовняний комбінат, державне підприємство Судмаш, Геройський солезавод і санаторій Гопри буде передано у оренду.

Геройский солезавод і Скадовский морский торговельний порт планують виставити на аукціон вже у грудні 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *