Вівторок, 26 СічняПерший регіональний
Shadow

Рівень злочинності на Херсонщині є одним з найвищих в Україні

Сьогодні, 5 лютого 2020 року, у прокуратурі Херсонської області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності за підсумками минулорічної роботи.  

Представників ЗМІ запросили на виступ прокурора Херсонської області Ігоря Івченко, який обійняв посаду наприкінці грудня 2019 року. За досить незначний термін перебування на посаді, він вже встиг ознайомитися з основними проблемами в області.

За словами прокурора Херсонської області,  наразі незабезпечено ефективної превентивної діяльності в роботі поліції, як наслідок, – рівень злочинності в регіоні з року в рік є одним з найвищих у державі. Йдеться про такий показник, як рівень злочинності в області у розрахунку на 10 тисяч людей населення регіону. На кінець 2019 року він склав – 151,3 опублікованих злочиннів, в той час, як в середньому по державі  – 105,7.

Проблемою став зріст злочинності в молодіжному середовищі на території Дніпровського району м. Херсона, а також Білозерського, Бериславського, Високопільського, Генічеського, Скадовського районів та у місті Нова Каховка. На території області зросла кількість неповнолітніх, які скоїли злочини у групі. Значного суспільного резонансу набувають факти умисних вбивств. Минулого року в області опубліковано 56 очевидних умисних вбивств і замахів, з яких 6 залишились нерозкритими на сьогоднішній день. Зросла також і кількість крадіжок у районах області. Крім того, найбільше розбійних нападів здійснено у місті Херсоні.

Як зазначив Ігор Івченко, у області залишається чимало проблемних питань. Зокрема щодо протидії кримінально-караній корупції скеровано до суду 46 кримінальних проваджень, у бюджетній сфері – 26, земельній – 14. Наразі потрібно посилити роботу над злочинами, які пов’язані з водним і лісним браконьєрством. 

Ігор Івченко:

«Найближчим часом необхідно зосередити зусилля на забезпеченні законності розпорядження і використання земель водного та природно-заповідного фонду, рекреаційного та сільськогосподарського призначення. Залишаються болючими питання збереження лісів. Ці питання є вкрай актуальними для нашого регіону».

Зокрема, за 2019 рік, жодного кримінального провадження не скеровано до суду про злочини, пов’язанні з розкраданням коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг. При цьому,  стан автомобільних доріг, м’яко кажучи, перебуває у не зовсім задовільному стані.

Упродовж останніх трьох років спостерігається тенденція до зменшення випадків дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками (у 2017 році в області зареєстровано 111 фактів вчинення дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками, у 2018 році – 88, а минулого року – 78). І хоча кількість смертельних наслідків зменшилась, це аж ніяк не впливає на кількість ДТП, які щодня трапляються на дорогах Херсонщини, і в більшості випадків – саме через аварійний стан дорожнього покриття.

Катерина Чобітько

Фото: Ірина Паршина 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *