Середа, 28 ЖовтняПерший регіональний
Shadow

СБУ намагається повторно ув’язнити Владислава Мангера

27 квітня 2020 року Служба Безпеки України повідомила Мангера Владислава Миколайовича про завершення досудового розслідування у справі щодо нападу на Катерину Гандзюк. З цього моменту сторона захисту почала знайомитися із матеріалами справи. Як вже повідомлялося раніше, за наслідками ознайомлення із матеріалами справи стороні захисту так і не вдалося знайти жодного доказу причетності Мангера до страшного злочину, що стався 31 липня 2018 року.

Єдиною причиною, з якої справа передається до суду є те, що прокуратура та СБУ не можуть визнати, що протягом понад року вони переслідували невинувату людину, а посадові особи прокуратури завдали репутації Мангера багатомільйонні збитки.

7 травня 2020 року сторона захисту відкрила прокуратурі матеріали, які були зібрані за час досудового розслідування. Серед них були опитування свідків, які дали свідчення, важливі для встановлення істини у справі. Такими свідченнями, були, наприклад, покази свідка Пилипенко, який підтвердив факт близького знайомства Торбіна – організатора нападу на Катерину Гандзюк та самої Катерини Гандзюк, а також її куратора зі Служби Безпеки України Данила Доценка, якого захист підозрює у, як мінімум, пособництві у злочині.

З матеріалів справи вбачається, що всі без виключення виконавці нападу та організатор були членами ДУК. Сергій Торбін був командиром нападників саме під час пребування в ДУК та разом із ними майже одночасно покинули лави цієї організації. Керівник ДУК та Данило Доценко знаходяться у дружніх стосунках. Більш того – Доценко був прямим куратором від СБУ діяльності даної організації. Згідно показів Павла Пилипено Данило Доценко був особисто знайомий з Торбіним, крім того, саме Доценко свого часу познайомив Торбіна з Катериною Гандзюк. Далі, за кілька місяців до нападу ще одна людина Доценка – Диновський пише свідку Наливайку повідомлення погрозливого змісту по відношенню до Гандзюк.

Після смерті Гандзюк у останньої з палати зникає телефон та планшет. Зі слів батька їх забрали «хтось із так званих друзів Катерини Гандзюк». Ані телефону, ані планшету серед речових доказів немає. Що саме приховано в цих пристроях і чому вони зникли із палати незважаючи на цілодобову охорону цієї палати працівниками СБУ – залишається загадкою.

Данило Доценко з моменту оглошення Мангером про його участь у замовленні нападу жодних пояснень та коментарів не надає. Від проходження поліграфу офіційно відмовляється. Доценко було відсторонено від посади, проте так і не звільнено з лав СБУ. При цьому, СБУ продовжує здійснювати досудове розслідування попри всі заперечення та заяви адвокатів. Нагадаємо, що чинний КПК прямо забороняє СБУ розслідувати злочини, не пов’язані із державною безпекою – а до таких злочинів тяжкі тілесні ушкодження не відносяться.  На прямий запит про те, чим займалася Гандзюк в рамках конфіденційного співробітництва с СБУ отримана відповідь про те, що це є державною таємницею.

Разом з тим матеріали провадження містять відомості про те, хто вбив Катерину Гандзюк.

Згідно протоколу допиту Сергія Денисова, чоловіка Катерини, в день смерті трапилось наступне. Після того, як Сергій провів з Катериною гігієнічні процедури, до палати увійшов лікар Володимир Володимирович. Останній поцікавився як справи, та отримавши відповідь про набряк на лівій нозі почав проводити фізіопроцедури (згинати та розгинати ноги ногу). Після того, як він закінчив, Катерина сказала, що їй погано та вона втрачає свідомість. Далі лікар, наказав Сергію покинути відділення. Менше, ніж через годину Катерина померла. Як повідомив у своїх показаннях батько Катерини Віктор Гандзюк, те ж саме Сергій Денісов повторив і йому. Єдиним лікарем з ім’ям та по батькові Володимир Володимирович – є лікар-анастезіолог Рогожин. При цьому, під час допиту лікар-анастезіолог жодним чином не пояснив чому він вирішив проводити фізіопроцедури з хворою, та до яких наслідків це могло привести.  Він просто сказав, що Катерині стало погано під час огляду. В свою чергу, згідно історії хвороби Катерини саме в лівій нозі у неї знаходився тромб.

Більше про згадані обставини Сергій Денисов та Віктор Гандзюк ніколи не згадували.

Ми розуміємо, чому вони погодились мовчати. Бо Доценко з друзями їх банально обдурили. Розповіли історію про Мангера, Гордєєва та Рищука і наголосили, якщо будете наполягати на лікарі, то злодіїв наказати не вийде, адже не вдасться справі набути такого резонансу.

Але погляньте на результат. Виконавці понесли суто формальне покарання, винуватий у смерті взагалі не покараний, а замовник Данило Доценко навіть не був жодного разу допитаний. Слідчих та прокурорів перетворили на злочинців, змусивши їх відверто фабрикувати справу та схиляти свідків до неправдивих показань. Суддів намагаються втягнути в чергову авантюру, сподіваючись перекласти та розмити відповідальність.

11 червня 2020 року Мангера повинен був підписати останній протокол про ознайомлення із матеріалами слідства, після чого справа повинна була би бути передана до суду. Про те у коридорі СБУ до Мангера, несподівано, підійшов прокурор офісу Генерального прокурора Андрій Синюк. Зазначений прокурор заявив Мангеру про те, що у нього залишився останній шанс піти на угоду зі слідством, а саме – визнати, що він дійсно замови напад на Катерину Гандзюк, але просив нанести їй лише середньої тяжкості тілесні ушкодження. Синюк гарантував, що в такому випадку Мангер отримає «умовний» термін, а справа буде закінчення у найкоротші терміни. З аналогічною пропозицією до Мангера прокурори та слідчі СБУ неодноразово зверталися і раніше. Мангер вчергове відмовився від даної пропозиції та зазначив, що він є невинуватим. Після цього Синюк повідомив, що «це був останній шанс і тепер ти точно сядеш» та пішов.

В подальшому Мангер закінчив ознайомлення із матеріалами справи. Але його не випустили із приміщення СБУ – замість цього до кабінету слідчого знову зайшов прокурор Синюк та вручив постанову про відновлення досудового розслідування, а також клопотання про обрання Мангеру В.М. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права на внесення застави.

Підставою для обрання запобіжного заходу, на думку прокурорів, є те, що Владислав Мангер «погрожує свідкам у кримінальному провадженні», а саме – Пилипенку, Бразі та Павловському. Нагадуємо, що всі ці свідки перебувають під вартою. Більш того – їх утримують в незаконно існуючому СІЗО СБУ, яке розміщено у підвалах Головного управління СБУ. Тобто, на думку прокурора, Мангер примудрився погрожувати людям, яких тримають у суворій ізоляції «найкращі захисники України».

Так до клопотання доданий протокол одночасного допиту Пилипенка, Браги та Павловського, які повідомили, що всім їм погрожувала телефоном (!) невідома особа, яка не представилася – але яка, очевидно, робила це за вказівкою Мангера. Також додані скрін-шоти повідомлень в месенджерах, де з невідомого номера невідомій особі пишуть погрози. Зазначений номер – «сюрприз» виявився територіально у місті Херсоні, та ще й «недалеко від будівлі обласної ради». Щоправда, саме в той час, коли за версією обвинувачення Мангер нібито погрожував Бразі – Мангер взагалі вів сесію обласної ради.

Ще цікавішими є чергові «фейки» у виконанні «оперативних співробітників СБУ», які розшифровують чиїсь телефонні перемовини – відповідно до цих «розшифровок» свідки обговорюють з кимось, що їм погрожують. Апофеозом став одночасний допит трьох свідків, який відбувся без адвокатів. Всі допитані «свідки» ув’язнені в СІЗО СБУ і всі вони підтвердили, що дійсно їм сильно погрожують і вони всі бояться.

Найцікавішим в цій ситуації є те, що жоден із свідків, якому «погрожують» не давав покази проти Владислава Мангера. Так, свідки Брага та Пилипенко дали свідчення лише про те, що від третіх осіб чули історію про те, як одного разу «переляканий Левін» забіг до Павловського і почав кричати про те, що це він та «Миколайович» замовили Катерину Гандзюк.

Ці ж свідки дали показання про те, що одного разу вони прийшли до Павловського, але того не було – тому вони пішли до Торбіна. У Торбіна були зачинені двері, але через них було чутно, як два голоси обговорюють той факт, що «Миколайович не задоволений, що Торбін ніяк не може виконати замовлення щодо нападу на Катю Гандзюк». Зрозуміло, що навіть якби ці свідчення були б правдивими – вони жодним чином не можуть бути доказами проти Мангера. Що стосується Павловського – то останній у суді дав покази про те, що жодних відомостей про причетність Мангера до злочину він не має.

Таким чином, на думку слідства, Мангер, знаходячись під заставою, не знайшов нічого кращого, ніж погрожувати свідкам, які не свідчили проти нього.

Рік тому прокуратура вже зверталася із аналогічним клопотанням – але того разу вони використовували покази свідка Диновскього, який розповідав про те, що Мангер скрутив йому колесо на автомобілі, а також Віктор Гандзюка та Євгенії Закревської про те, що за ними стежить білий автомобіль із херсонськими номерами, в якому знаходилися громадяни Сірії. Тоді суд відмовив у задоволенні клопотання.

Але, цього разу ситуація набагато складніша – так, протягом всього часу, доки Мангер та його захист знайомилися із матеріалами справи прокуратура займалася фальсифікаціями доказів того, що він «тисне на свідків». При цьому, враховуючи погрози з боку Андрія Синюка він впевнений у позитивному результаті розгляду клопотання.

Зазначимо, що клопотання подане у Печерський районний суд, який, наразі, перебуває під повним контролем Служби Безпеки України. Вже зараз ми бачимо фальсифікації під час автоматизованого розподілу справи – в ньому брали участь лише двоє суддів, а всі інші «терміново» виявилися не на місці, у відпустці або у відгулі, або ж просто «не на чергуванні». І це при тому, що ніякого чергування у будні дні в судах фізично бути не може.

Вчора ввечері захисникам прийшло смс-повідомлення про призначення справи на 10 годину 12 червня 2020 року. Звичайно, що жоден захисник із Херсона не поїхав по такому виклику.

Наразі сторона захисту подає скарги на протиправні дії прокуратури, заяви про вчинення прокурором Синюком злочинів, а також готує доповнення до вже поданої скарги до Європейського суду з прав людини. Очевидно, що усвідомлюючи повний провал фальсифікації справи проти Мангера прокуратура вирішила, хоча б, ув’язнити його та, відповідно, перешкодити йому брати участь в місцевих виборах 2020 року.

За матеріалами прес-релізу 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *