Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Селищний голова Лазурного розповів про роботу курорту в умовах карантину

 

Відчути себе майже як на Мальдівах можна і в Херсонській області. Селище Лазурне, що розташоване на узбережжі Чорного моря, кожного туристичного сезону, приймає тисячі відпочивальників. Відчути райське насолодження від відпустки може кожен. Селищна влада переймається про комфорт, як туристів, так і місцевих жителів. Про те, як вдалося підготуватися до туристичного сезону 2020 в умовах карантину розповів селищний голова Лазурного Сергій Бєлік:

«Наразі у селищі,  в умовах адаптивного карантину, вже  відкрився ринок та поступово відновлюють свою роботу бази відпочинку. Важко перерахувати, скільки всього зроблено і для громади, і для відпочивальників. Основне – це покращення інфраструктури: дороги, алеї, освітлення. А також покращено соціальну сферу –зроблено ремонти у комунальних закладах».

Переймаються представники місцевого самоврядування й  тим, аби відпочинок був не тільки комфортним, але й безпечним.

Сергій Бєлік:

«Ми втілюємо програму з безпечності селища. На сьогоднішній день працює 7 камер. В подальшому ми будемо розвивати цю систему і зробимо, щоб було не 7, а 107 камер. Ця система дуже ефективна для розкриття злочинів».

Паркові зони, дороги освітлення – все це у центрі уваги влади. Чимало робиться для малечі в дитсадках та школярів.

За словами Сергія Бєліка, нові можливості вдалося реалізувати завдяки надходженням із туристичного збору, який в минулому році склав рекордну суму – більше ніж мільйон гривень. Витратили ці кошти на заміну вікон у школі та придбання модульного комунального туалету.

Як розповідає селищний голова Лазурного,  він має велике бажання та сили для того, аби селище розвивалося. Саме з цією метою він й балотувався на посаду голови, розуміючи наскільки це відповідально.

Сергій Бєлік:

«Взагалі не знав, що таке місцеве самоврядування, але було шалене бажання змінювати селище, тому, власне кажучи, і вирішив стати селищним головою. Відчував труднощі,  адже не вистачало досвіду для подолання певних проблем».

Сергій Бєлік додає, що найтяжчим на початку роботи було повертати довіру людей до влади. А також не вистачало команди однодумців для реалізації задуманого.

Сергій Бєлік:

«Мені вдалося знайти молодь, якій також набридло те, що у селищі мало що змінюється. Всі повірили в те, що можна змінюватись і робити це швидшими темпами. В моїй команді спеціалісти, які були студентами, а на сьогоднішній день –це вже фахові спеціалісти, які знають свою справу та вміють її робити. Це молоді люди, яким потрібно давати шанс сее ралізувати, так би мовити, у дорослому житті».

Щодо бюджету, то в селищі він обмежений,  близько 14-17 мільйонів гривень на рік. Але тут його прагнуть витрачати ефективно. Як зазначає селищний голова, бюджет громади спрямовують на освіту, культуру та невеликий відсоток виділяється на розвиток.  Аби ситуація покращилася, великі надії місцеве самоврядування покладає на створення ОТГ.

Сергій Бєлік:

«На мою думку це цікава реформа. Вона дає, як можливості, так і посилює навантаження на органи влади. Сподіваюся, що люди зрозуміють, що покращення життя в ОТГ буде виключно від їх сумлінності та своєчасного сплачування податків».

Наразі у Лазурному триває реконструкція парку. А також планується відкриття спортивного майданчику та робота над освітленням вулиць.

Сергій Бєлік:

«Плануємо скоро відкрити частину парку, де зараз триває реконструкція. А також хочемо відкрити спортивний майданчик для молоді, де можна буде відпочити та потренуватися. Хочеться зробити додатково вуличне освітлення на набережній та кількох вулицях, які ще не засвітлені».

Чекає приємний подарунок і на учнів, які повернуться до школи після карантину. Для них, за словами селищного голови, будуть закуплені новенькі парти та стільці у всі кабінети.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *