Неділя, 13 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Сервісні центри МВС розпочали видачу «зелених» номерних знаків для електромобілів

 

З 1 січня цього року в Україні почав діяти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів». У ньому йдеться про запровадження номерних знаків зеленого кольору для електромобілів.

Крім того, в ДСТУ 4278:2019 визначені серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електричного транспорту – із літеросполуками з латинської абетки. Для електромобілів, електромопедів та електромотоциклів – біла плашка з зеленими літерами і цифрами. Для електротаксі та електробусів – зелені цифри на темно-жовтому тлі. Такий дизайн використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великій Британії та багатьох інших країнах.

Нововведення є вкрай важливим, адже Україна є одним із лідерів за темпами росту придбання електромобілів. На Херсонщині популярність транспортних засобів з екологічно чистим двигуном теж зростає з кожними роком: у 2017 році в сервісних центрах МВС зареєстровано 13 таких авто, у 2018 році – 33, у 2019 році – 49, у 2020 році – вже 53.  

«Зелені» номерні знаки закріплюються лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння. Реєстрація таких автівок відбувається на загальних підставах.

 

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Херсонській області 

 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш Telegram канал.
 
Наш канал в Ютубі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *